Erkekler artık daha çok lens kullanıyor

Erkekler, görme kusurlarını gidermenin yanı sıra estetik kaygıyla kullanılan şeffaf kontakt lenslere, son yıllarda daha fazla ilgi gösteriyor.

Anadolu Ajansı 22.01.2017 - 13:45

Erkekler artık daha çok lens kullanıyor

Bir lens üretim fabrikasının üretim müdürü Muhammed Nalbant, kontakt lenslerin, görme kusurlarını gidermenin yanı sıra güzel görünüm, öz güven ve özgürlük sağladığı için hekim gözetiminde, gencinden yaşlısına herkes tarafından tercih edilebildiğini dile getirdi.

Son yıllarda özellikle erkeklerin şeffaf kontakt lens kullanımının arttığına işaret eden Nalbant, "Cinsiyet olarak baktığımızda erkeklerin kontakt lens kullanımı, kadınlarla yarışır ölçüde" dedi.

Araştırmalara göre, kadınların yüzde 60'ı, erkeklerin ise yüzde 40'ının kontakt lens kullanmayı tercih ettiğini aktaran Nalbant, "Erkekler, mesleklerine veya hobilerine bağlı olarak görme kusurlarını düzeltmek için kontakt lens kullanıyor. Özellikle gözlük kullanımının zor olduğu meslekler, sporla uğraşanlar, yüksek dereceli görme kusuruna sahip kalın mercekli gözlük kullanan erkekler, günümüzde sıklıkla kontakt lens kullanıyor" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...