Erkekler estetikte kadınlarla yarışıyor

Estetik cerrahlara göre, kadınlar artık hemcinsleriyle değil, artan talepleriyle estetik cerrahların kapısını çalan erkeklerle yarışıyor.

07.03.2011 - 09:31

Erkekler estetikte kadınlarla yarışıyor

Daha sağlıklı, genç görünüm ve yakışıklı olma isteği günümüz erkeğinin estetiğe bakışını değiştiriyor. Sosyal çevresi, ekonomik durumu ve çeşitli meslek grupları bu talepleri arttırsa da artık her insan gibi erkeklerde daha güzele ulaşmayı hedefliyor. Kıyafetlerinde, saç modelinde, traş stilini değiştirmede tutucu olan erkek, kendisi için daha iyi fiziki bir görünüm sağlayacağını düşündüğü işlemlerde beklenenin aksine oldukça cesur davranabiliyor.

Erkeklerin de neredeyse kadınlar kadar estetik yöntemlere başvurduğunu belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Eser Aydoğdu, erkeklerin yöneldiği o uygulamalar hakkında şunları söyledi:

“Günümüz erkeği diyetini, fiziki aktivitelerini ve ruh halini en elverişli şekilde tutma çabasında. Yaşam tarzını belirleyen erkekler daha sağlıklı ve hijyenik görünümü hedefliyor. Bu nedenle erkekler de 21. yüzyılda estetik cerrahide gelişen teknolojilerden faydalanıyor. Lazer epilasyon erkekleri, fazla olan tüylerinden kesin olarak kurtarabiliyor. Saç ekiminde mikro motor fue aleti harikalar yaratıyor. Erkekler sıkıntılarını çektikleri fazla yağlarından kurtulmak için de liposuctiona başvuruyor.

Bahar aylarının yaklaşması nedeniyle koltuk altı botox uygulaması terlemeyi önlemek için yapılacak işlemlerin başında geliyor. Erkek memesinde jinekomasti dediğimiz büyümeye bağlı yapılan operasyonlar da 2011’ in en fazla talep gören operasyonlarından. Erkek için ciddi psikolojik problem olabilen jinekomasti operasyonu sonrası hızla özgüvenin kazanılabildiğini görüyoruz. Liposuctionla göbek bölgesinden alınan fazla yağlardan kurtulan erkekler, sportmen vücut hatlarını tekrar geri kazanıyor. Saç problemi yaşayanlar da saç ekimi ile görünümlerine farklılık katıyor. Fakat bu tür ameliyatlar için en önemli detay zamanlamadır. Bu nedenle doğru zamanda işin uzmanına başvurmak, estetikte kadınlarla yarışan erkeklerin de yüzünü güldürüyor.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...