Erkeklerin yaz kabusu jinekomasti

Yaklaşan yaz mevsimiyle kurulan tatil planları hemen hemen herkeste heyecan uyandırırken, meme büyümesi ve sarkması sorunu yaşayan pek çok erkek ise bu sorundan kurtulmak için plastik cerrahların yolunu tutuyor.

İHA 20.05.2018 - 11:11

Erkeklerin yaz kabusu jinekomasti

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Aydın, estetik cerrahinin sunduğu imkanlarla jinekomastinin çözümlenebilen bir rahatsızlık olduğunu kaydetti.

Erkeklerin artık daha estetik bir görüntü arayışı içinde olduğuna dikkat çeken Aydın, “Erkeklerde kadınsı meme büyümesi sorunu denilen ve kısaca jinekomasti olarak adlandırılan bu problem, günümüz toplumunda erkeklerin büyük bir çoğunluğunda görülmektedir. Görülen anormal meme büyümesi erkeğe ciddi rahatsızlık veriyor. Hal böyle olunca bu hastalık sebebiyle tişört giymeye çekinen ve özellikle yaz aylarında denize girmek istemeyen birçok erkek bu ameliyatı yaz tatili öncesi tercih ediyor” dedi.

"AMELİYAT SONUCU KALICIDIR"

Ortalama 1,5 saat süren jinekomasti ameliyatının genel anestezi altında yapıldığını aktaran Ufuk Aydın, “Erkekte meme büyümesi ameliyatı tecrübeli bir estetik ve plastik cerrahi uzmanı tarafından yapıldığında genellikle komplikasyon görülmez ve görülse de bunlar genellikle önemsiz minör komplikasyonlardır. Genelde basit ağrı kesicilerle iyileşme süreci idare edebiliyor. Jinekomasti operasyonu, görünümü düzelterek erkeğin kendine olan güveninin artmasını sağlıyor. Ameliyat sonucu kalıcıdır. Eğer beklentiler gerçekçi ise yeni görünüm kişiyi oldukça memnun ediyor” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...