Eşi tarafından öldürülen kadın hayat verdi

Hatay'da ayrılmak istediği kocası tarafından tabancayla vurularak ağır yakalanan ve beyin ölümü gerçekleşen Meryem Yılmaz, organlarıyla umut oldu. Genç kadının organları ailesi tarafından bağışlandı.

Anadolu Ajansı 24.03.2011 - 17:45

Eşi tarafından öldürülen kadın hayat verdi

Ailesi, dün, İskenderun Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde beyin ölümü gerçekleşen 22 yaşındaki Meryem Yılmaz'ın kalbini, böreklerini ve karaciğerini bağışladı.

Başarılı operasyon sonucunda, iki böbrek Kayseri, karaciğer İstanbul ve kalp ise Gaziantep'te bulunan hastalara nakil için gönderildi.

Başhekim Dr. Mete Burakçin, genç kızın ailesinin, ''kızımız yaşamını yitirdi. Bizim canımız yandı, başkalarınki yanmasın'' düşüncesiyle organ bağışı kararı aldığını kaydetti.

Dörtyol'da, sigorta işiyle uğraşan eşi Serkan Yılmaz'la 2 yıl önce evlenen, bir süre önce de ayrılma aşamasına gelen Meryem Yılmaz, Aşağı Kepirçe köyündeki baba evine yerleşmişti. Eşinin ısrarlarına rağmen geri dönmeyi kabul etmeyen Meryem Yılmaz'ı tabancayla vuran Serkan Yılmaz (36), daha sonra aynı silahla intihar etmişti.

Ağır yaralanan genç kadının, İskenderun Devlet hastanesi yoğun bakım ünitesindeki tedavisinin ikinci gününde beyin ölümü gerçekleşmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...