Estetikte yeni trend: Badem gözler (Selena Gomez modeli gözler)

'Badem göz' denilen hafif çekik ve yanları kalkık göz ameliyatları son dönemin modası oldu. Dünyanın Instagram'da en çok takipçisi olan yıldızı Selena Gomez'in gözleri 'selfie çağında'ki gençlerin rol modeli oldu.

ntv.com.tr 24.01.2019 - 12:04

Estetikte yeni trend: Badem gözler (Selena Gomez modeli gözler)

Dünyaca ünlülerinin sıkça tercih ettiği badem göz uygulaması son yıllarda ülkemizde de oldukça popüler. Parlak göz altları, düşük olmayan göz kapakları, iri ve çekik göz yapısı güzelliğin simgesi haline geldi. Bu operasyonların diğer estetik operasyonlardan en önemli farkı orta yaş altı kişilerden çok 25 yaş sınırındakilerin tercih ediyor olması. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Zafer Atakan estetikte son dönem çok popüler olan badem göz estetiğini anlattı.

BADEM GÖZ ESTETİĞİ NEDİR?

Op. Dr. Zafer Atakan

Op. Dr. Zafer Atakan

Sosyal medyanın önce gençler sonra da tüm yaş grubundaki insanlar tarafından yoğun kullanılması sonucu yüz bölgesi estetik ameliyat ve işlemlerde öne çıkmaya başladı. Burada da insanlar, kısa sürede hızlı sonuç ve etki görebilecekleri işlemleri tercih edip günlük olağan selfie-life'larına dönmek istiyorlar. Bu anlamda gözler daha bir anlam ve önem kazanıyor. Son günlerin en trend ameliyatlarından birisi olan göz kapak gençleştirme ameliyatları hem işlem süresinin kısa olması (iki göz 25-30 dk sürüyor) hem de lokal anestezi altında uygulanması işlemi cazip hale getiriyor. Aşırı kapak düşüklüğü olanlara ameliyat esnasında askılama da yapmak suretiyle "badem göz" dediğimiz hafif çekik ve yanları kalkık model oluşturulması bu ameliyatın bonusu oluyor.

KİMLER BADEM GÖZ AMELİYATI YAPTIRABİLİR?

Göz bölgesi özellikle yaşımızı ele veren ya da bizim hayata bakışımızı yansıtan önemli bir alan. Bu alanda yaratılan pozitif bir değişim önce kişinin ayna karşısında kendine bakışında olumlu bir yansıma ardından diğer bireyler ile iletişimde pozitif bir etkileşimi tetikliyor. Özellikle yapı itibariyle düşük göz yapısına sahip kişiler daha çok tercih etmektedir.

SOSYAL HAYATA ETKİSİ NEDİR?

Bu ameliyattan sonra bir iki gün dikkat gerektiren okuma, bilgisayar kullanımı gibi işleri önermiyoruz. İlk günlerde hastaların hafif bir şişmesi ve makyaj yapmış gibi bir morarması olabilir, buz uygulamaları ile bu kolayca atlatılır ve sonra iş yaşamı kaldığı yerden devam eder. Sosyal yaşam ise bir güneş gözlüğü ile ara verilmeksizin devam ediyor zaten.

NASIL BİR GÖZ İSTİYORLAR? (SELENA ETKİSİ)

26 yaşındaki ABD'li yıldız Selena Gomez, dünyada 'badem göz' ekolünün sembolü olarak tanınıyor. 144 milyon Instagram takipçisi ile sosyal medyanın zirvesinde yer alan Gomez'in makyaj videoları da büyük ilgi görüyor.

26 yaşındaki ABD'li yıldız Selena Gomez, dünyada 'badem göz' ekolünün sembolü olarak tanınıyor. 144 milyon Instagram takipçisi ile sosyal medyanın zirvesinde yer alan Gomez'in makyaj videoları da büyük ilgi görüyor.

En önemli değişim bakışların güzelleşmesinde ve daha bir anlam kazanmasında.Gözün daha iri gözükmesini, bakışların daha derin bir ifadeye kavuşmasını sağlamaktır .Göz bölgesi özellikle yaşımızı ele veren ya da bizim hayata bakışımızı yansıtan önemli bir alan. Bu alanda yaratılan pozitif bir değişim önce kişinin ayna karşısında kendine bakışında olumlu bir yansıma ardından diğer bireyler ile iletişimde pozitif bir etkileşimi tetikliyor. Düşük göz yapısı size sürekli yorgun ve uykulu bir ifade verirken bu uygulama sayesinde daha parkak daha çekici gözlere sahip oluyorsunuz.

GÖZ SAĞLIĞINI KORUMA ÖNERİLERİ

Sayfa Yükleniyor...