Maddi imkansızlıklar nedeniyle yüz nakli yapılan oğlu Turan Çolak'ın yanına gidemeyen ancak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın talimatıyla Antalya'ya getirilen anne Necibe Çolak, kaldığı misafirhanede duygusal anlar yaşadı.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde, Uşak'ta beyin ölümü gerçekleşen 19 yaşındaki Tevfik Yılmaz'dan alınan yüzün nakledildiği 34 yaşındaki Turan Çolak'ın İzmir'in Kiraz ilçesinin Sırımlı köyünde yaşayan annesi Necibe Çolak ve amcası Mehmet Çolak, Antalya Karayolları Sosyal Tesisleri'nin bahçesinde gazeteleri inceledi.

Oğlunun fotoğraflarını gören anne Çolak, gözyaşlarını tutamadı. Necibe Çolak, ''Sağlığına kavuşacağı için çok memnun oldum. Param yoktu, gelemedim. Vatan sağolsun, gönderdiler. Allah razı olsun'' dedi.

Turan Çolak'ın 3 yaşındayken sara krizi geçirerek ateşin üstüne düştüğünü anlatan Necibe Çolak, önce ameliyattan korktuğunu söyledi. Ameliyatın başarılı geçmesiyle çok mutlu olduklarını vurgulayan Çolak, oğlunu görmek istediğini kaydetti.

Bir gazetecinin ''Aklınızda bir gelin adayı var mı?'' sorusu üzerine Çolak, ''Kendi beğensin. Benim beğendiğimi o beğenir mi? Şimdi işler öyle. Bir kızla oğlan anlaşır, düğün yapılır'' diye konuştu.

Çolak, 5'i erkek 3'ü kız toplam 8 çocuk annesi olduğunu, bir oğlunun dün kız kaçırarak nikah kıydığını, birinin de askerde olduğunu anlattı.