"Genç kalmak için ameliyat şart değil"

Daha genç görünmek için cerrahi estetik uygulamaların zorunlu olmadığını söyleyen Dr. Devrim Gürsoy, "Cerrahi bir müdahaleye ihtiyaç duyulmaksızın, kişinin en doğal görünümüyle 3-5 sene gençleşmesini sağlamak mümkün” dedi.

Haberler - İHA 30.05.2016 - 12:12 | Son Güncelleme : 30.05.2016 - 12:21

"Genç kalmak için ameliyat şart değil"

Medikal Estetik Doktoru Devrim Gürsoy, 30’lu yaşlardan itibariyle kemik, kas ve yağ dokularında hacim ve ciltte elastikiyet kayıpları ile yaşlanmanın kendini belli etmeye başladığını söyledi.

Yaşlanmanın, kişinin genetik özelliklerinin yanı sıra, sigara, alkol tüketimi, stres, yaşam tarzı ve çevresel faktörlere göre farklılık gösterdiğine değinen Gürsoy, yaşlılığın belirgin göstergelerinin ise yüz bölgesinde kırışıklar, sarkmalar ve deformasyonlar olduğunu vurguladı.

Gürsoy, yaşlanma belirtilerinin önüne geçmek ve genç kalmayı başarmanın son dönemde teknolojik gelişmelere paralel bir şekilde sürekli gelişen medikal estetik tedavileri ile mümkün olduğunu kaydetti.

“3-5 YIL ARASINDA GENÇLEŞME SAĞLANIYOR”

Medikal estetik uygulamalarını, thread-lifting, örümcek ağ, altın iplik uygulaması olarak da bilinen ip ile germe ve dolgu yöntemleri olarak sıralayan Gürsoy, “Gerek ip ile germe, gerek dolgu yöntemlerinin temel prensibinin cerrahi bir müdahaleye ihtiyaç duyulmaksızın, kişinin en doğal görünümüyle 3 - 5 sene geriye gitmesini sağlamaktır. Gelişen teknoloji, teknik ve edinilen tecrübe ile medikal estetik alanında günden güne kişinin iyilik halini arttırmaya yönelik daha anlamlı sonuçlar ortaya koyabilecek yöntemler gelişiyor. İp ile germe ve dolgu uygulamaları son dönemde hekim olarak bizim de önem verdiğimiz ve özellikle kombine ederek yani bir arada uygulamayı önemsediğimiz restorasyon yöntemleri olarak ön planda yer alıyor” dedi.

“CİLDE HACİM VE CANLILIK KAZANDIRILIYOR”

Gürsoy teknik hakkında şu bilgileri verdi: “İp ile germe yöntemi, kişinin cildindeki yaşlılık belirtilerinin incelenmesini takiben uygulamada kullanılan ipliklerin cilt altına ne şekilde yerleştirileceğinin planının oluşturulmasıyla başlıyor. 1 saat içerisinde gerçekleştirilebilen yöntemde, cilt altına uygulanan 150 - 300 arasında ameliyat ipi, kişinin yüzünde kolon ve kiriş görevi görerek dokulara dayanak oluşturuyor ve ciltte canlanma sağlıyor. Dolgu uygulaması ise, zamanın etkisi ile cildin elastikiyetini kaybetmesi ile oluşan sarkmaların ve kişilerin kaş çatma, gülümsüme gibi tekrarlayan mimikleri ile derinleşen kırışıkların giderilmesinde ve yüz şekillendirmede fayda sağlayan bir yöntem olarak sıkça kullanılıyor. İhtiyaç duyulan noktalarda cilt altına yapılan enjeksiyonlar ile cilde hacim ve canlılık kazandıran uygulama yarım saat içerisinde tamamlanabiliyor.”

“VÜCUTTA KALAN BİR MADDE YOK”

Her iki uygulamada da kullanılan medikal malzemelerin en önemli özelliğinin insan vücudunda tümüyle eriyebilen ve uzaklaştırılabilen içerik ile üretilmiş olması olduğunu belirten Gürsoy, “Alanında uzman kişiler tarafından güvenilir koşullarda gerçekleştirilecek medikal estetik müdahaleleri ile kişilerin günlük hayatının akışını etkilemeyecek şekilde, gerek yüzlerinde gerek vücutlarında daha genç ve sağlıklı bir görünüm elde etmeleri mümkün” dedi.

Sayfa Yükleniyor...