Göz altı morluğuna 3 etkili çözüm

Göz altında beliren morlukların en belirgin nedeni, göz çevresindeki pigmentlerin fazlalığı. Ayrıca bölgedeki yağ katmanının azalması, "Panda göz" denilen sorunu da tetikliyor.

ntv.com.tr 31.10.2016 - 10:26

Göz altı morluğuna 3 etkili çözüm

Göz altı morluğu her 3 kişiden birinde görülen, insanı olduğundan daha yaşlı, her zaman uykusuz ve yorgun gösteren bir sorun.

Kalıcı veya uzun süre koruyuculuk gösteren tedavilerle göz altı morluğundan kurtulmanın mümkün olduğunu belirten Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, göz altı morluğu tedavisi için 3 önemli ve etkili tedavi yöntemi olduğunu söyledi ve o yöntemler hakkında şu bilgileri verdi:

Yağ transferi: Hastanın bölgesel yağlanma sorunu çektiği alandan elde ettiğimiz kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu uygulaması yaparak, gözaltlarına form kazandırıyoruz. Kök hücre aynı zamanda azalan kolajenin de artmasını sağlıyor ve kalıcı bir şekilde göz altı morluklarını gideriyor. Hasta genç, dinamik ve taze bir görüntüyle hayatına devam ediyor.

Göz altı ışık dolgusu: Göz altı morluklarına hyalüronik asit içerikli ışık dolgusu yapıyoruz. Işık dolgusu en doğal şekilde ve ödemsiz sorunun giderilmesine yardımcı oluyor. Işık dolgusu amino asit, antioksidan, mineral ve vitaminler içerir. Zaten hyalüronik asit bedenimizde doğal olarak bulunan bir yapı, göz altı morlukların sebeplerinden bir tanesi de bu yapının azalmasından kaynaklanıyor. İşte ışık dolgusu azalan nemini kaybeden ve kırışan göz altına tekrar eski formunu kazandırmaya fayda sağlıyor. Işık dolgusu cildin kalitesini artırır, ince çizgileri ve göz altı morluklarını büyük oranlarda yok edebilir.

PRP: PRP’de hastanın kanı tüpe alınır. Alınan kan laboratuvar ortamında santrifüjlenir, trombosit yönünden zenginleştirilir, gerektiği durumda içine, kişinin ihtiyacına göre ilave maddeler konur. Bu elde edilen sıvı gözaltı dokusuna enjekte edilir. Onarıcı PRP yöntemi metabolizmanın yavaşlaması sonucu, dolaşım sistemi vasıtasıyla beslenemeyen dokulara ulaşmayı ve sorunlu bölgeye lokal olarak tedavi etmeyi amaçlar.

Sayfa Yükleniyor...