Göz ameliyatı yapılan hastalarda enfeksiyon ortaya çıktı

Adana'da özel bir hastanede göz ameliyatı yapılan çok sayıda hastada enfeksiyon gelişti. Hastalar olayda hastanenin ihmali olduğunu düşünüyorb.

Haberler - DHA 13.09.2016 - 13:42

Göz ameliyatı yapılan hastalarda enfeksiyon ortaya çıktı

Adana'da özel bir hastanede göz ameliyatı olduktan sonra enfeksiyon kapan hastalardan 62 yaşındaki Perihan Oğuş, bir gözünün hiç görmediğini, diğer gözünün ise çok az gördüğünü belirtti.

Olayda hastanenin ihmali olduğunu düşünen Oğuş, başından geçenleri şöyle anlattı:

"Hastanede muayene edildikten sonra gözümde katarak olduğu, gözlüğümü değiştirsem bile bir değişiklik olmayacağını söylediler. Ameliyat olmamı tavsiye etmeleri üzerine ailemle görüştüm. Ameliyat olmaya karar verdikten sonra hastaneye gittim. O gün ameliyat olmak için bekleyen 17 kişiydik. 1 saat içinde hepimizi operasyona aldılar. Eve geldikten sonra gözümü açamadım. Gece de büyük bir ağrıyla uyanınca ameliyat olduğum hastaneye gittik. Gittiğimde bir baktım ki beraber ameliyat olduğumuz bütün hastalar orda. bakanlığına şikayet olmuş. Oradan gelen doktorlar bizi muayene etti. Sabretmemizi zamanla gözlerimizin düzeleceğini söylediler. Aynı hastanede tekrar bir operasyon geçirdim ve 12 gün hastanede yattım. Tekrar eve geldikten sonra bir gözümün görmediğini fark ettim. Hastaneye gittikten sonra bu sefer Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'ne sevk ettiler. Orada da operasyon geçirdim. Şu an bir gözüm hiç görmüyor diğerinde ise hafif bir görüş var."

"SAĞLIĞIMIZLA OYNADILAR, HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATACAĞIZ"

Perihan Oğuş'un eşi Zeki Oğuş ise olayda hastane ihmalinin olduğunu düşündüklerini söyleyerek, "Olayın başlangıcında enfeksiyon olduğunu söylemediler. İlaçlardan kaynaklı bir reaksiyon olduğunu söylediler. Bu nedenle de zaman kaybımız oldu. İnsanların sağlıklarıyla oynadıkları için bayramdan sonra hukuki süreç başlatacağız" diye konuştu.

"HEKİM HATASI YOK"

Hastanede enfeksiyon oluştuğunu dile getiren hastane yöneticileri ise, hekim ve ameliyat hatası bulunmadığını ileri sürdü. Söz konusu enfeksiyonun tamamen ortadan kaldırıldığını vurgulayan hastane yönetimi, olayın adliyeye yansıdığını, soruşturma sonrasında gerekenlerin yapılacağını duyurdu.

Sayfa Yükleniyor...