Göz çevresine geri dönüşüm estetiği

Geri dönüşüm yöntemiyle, göz altında biriken yağ dokusu çıkarılıyor ancak atılmıyor, elmacık ve göz altı torbalarının estetik tedavisinde kullanılıyor.

07.11.2012 - 11:29

Göz çevresine geri dönüşüm estetiği

Geri dönüşüm estetiği, kişinin kendi yağı kullanılarak elmacık bölgesi ve göz altı torbaları bozulmalarını tek bir müdahaleyle tedavi eden bir yöntem. Estetik ve Plastik Cerrah Doç. Dr. Tayfun Türkaslan bu işlemi, göz altında torbalanmaya neden olan yağ dokusunu elmacık bölgesine yayarak gerçekleştirdiklerini söyledi. 

TEK İŞLEMLE İKİ ESTETİK UYGULAMA
Normal şartlarda alt göz kapağı ve elmacık estetiği için iki ayrım işlem yapıldığını hatırlatan Türkaslan, “İlerleyen yaşlarda elmacık bölgesi zayıflar, silikleşir ve göz altında biriken yağ dokusu, torbalanmalara yol açar. Elmacık bölgesi estetiği için yanak kaldırma ve suni dolgu işlemi yapılır. Göz altı torbaları için klasik cerrahi operasyonla yağ dokusu ve kırışıklıklar çıkarılarak tedavi yoluna gidilir. Geri dönüşüm estetiğiyle elmacık bölgesinde suni dolgu yerine doğal yağ dokusu kullanılarak aynı etki yaratılırken göz altı torbaları da ortadan kaldırılmış olur. Böylece iki ayrı işlem yerine tek bir işlemle sonuca ulaşılır” dedi.

Geri dönüşüm estetiğinin pratik ve hızlı bir cerrahi işlem olduğunu söyleyen Doç. Dr. Türkaslan, “Genel ya da lokal anestezi altında 1 ila 1.5 saatte tamamlanan bu işlem, hastanede yatış gerektirmez. Alt göz kapağının iç kısmından ya da kirpik altından açılan kesilerden lazer ile girerek, torbalanmaya neden olan yağ dokusunu, göz altı çukurluklarına elmacık bölgesi ve çevresine yayıyoruz. Torbalanmanın oluşturduğu fazla deriyi işlem sırasında gerginleştirerek göz altını adeta gençleştiriyoruz. İyileşmenin hızlı olduğu bu operasyondan bir gün sonra hasta, güneş gözlüğü kullanarak günlük yaşamına dönebiliyor. Böylece iki ayrı bölge için iki ayrı operasyon yapılmasına, iki ayrı kesi açılmasına ve doku çıkarılmasına gerek kalmıyor” diye konuştu.

HER 100 KİŞİDEN 10’UN ELMACIK BÖLGESİ SİLİKLEŞİYOR
Göz çevresi estetiği yaptırmak isteyen her 100 kişiden 10’nun elmacık bölgesinin zayıf ve düzleşmiş olduğunu belirten Doç. Dr. Türkaslan, “Düz ve zayıf elmacık bölgesi olan kişilerde yeterli doku desteği olmadığı için göz altı torbalarının tedavisinde istenilen sonucu almak çok zordur. Geri dönüşüm estetiği, doku yetersizliği sorununu ortadan kaldırarak bu tür deformasyonlarda arzu edilen sonucu ortaya koymaktadır” şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...