İlişkili Haberler

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığınca, Nusaybin'de hayatını kaybeden Sevgi Dilmen ile ilgili "Grip diye gitti, serumdan öldü" iddiasının yer aldığı haberler üzerine soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığının yazılı açıklamasında, medyadaki "Grip diye gitti, serumdan öldü" başlıklı haberlere konu olan hastanın, 2 Şubat 2015 günü karın ağrısı şikayetiyle Nusaybin Devlet Hastanesi Acil Servisine başvurduğu, muayenesi ve tetkiklerinin yapıldığı ve dahiliye uzmanı tarafından yapılan muayenesinde herhangi bir sorun tespit edilmediği için taburcu edildiği belirtildi.

Dilmen'in 3 Şubat 2015 günü karın ağrısı şikayetiyle tekrar acil servise başvurduğu, yapılan muayene ve tetkiklerinin ardından dahiliye kontrolü istendiği, uzmanın, hastanın detaylı tetkiklerini istediği, sonuçlar çıkana kadar da acil serviste gözlem altına aldığı kaydedilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Ancak hasta sonuçlarının çıkmasını beklemeden hastaneden ayrılmıştır. Evde durumu ağırlaşan hasta tekrar acil servise getirilmiştir. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Mardin’de özel bir hastaneye sevk edilmiştir. Ancak hasta yapılan tüm müdahalelere rağmen maalesef hayatını kaybetmiştir."