NTV

Gülümse’SEN

Sağlık

Kanser hastası çocukların iyileşme döneminde hayata yeniden entegre olması konusunda çalışmalar yapan Kansersiz Yaşam Derneği, İnsana Güven Eğitim ve Danışmanlık ile birlikte kanser hastası çocuklar ve aileleri için Gülümse’SEN panayırı düzenledi.

Çok sayıda ayakta tedavi gören kanserli çocuk, günboyu çeşitli aktiviteler ile eğlenceli vakit geçirdi. Kansersiz Yaşam Derneği Kurucusu Dida Kaymaz, İnsana Güven Eğitim ve Danışmanlık Kurucusu Metin Hara ev sahipliğinde gerçekleşen panayıra Güneşi Beklerken dizisi ekibi de katıldı.

Çocukluk çağı kanserlerinde, çocuk, hastalık ve devamındaki tedavi zamanlarında sosyal hayattan oldukça uzaklaşıyor. Çocuk kanserlerinde sağ kalım oranı ve tedavi seçeneklerinin artık son derece fazla olduğu günümüzde, gençlerin kanser tedavisi bittikten sonra hayata entegre olma, en önemli sorun olarak gösteriliyor. Özellikle çocukluk çağı kanserlerinde moral tedavileri, motivasyon ve adaptasyon aşamalarında oldukça önemli rol oynuyor.

Kanser hastası çocukların sosyal hayattan uzaklaşma problemine yönelik, Gülümse’SEN Çocuk Panayırı'nı düzenleyen Kansersiz Yaşam Derneği ve İnsana Güven Eğitim ve Danışmanlık, bu sayede tekrar bir olma duygusunu hissettirmeyi hedefledi. Ataşehir Özel Fenerbahçe Eğitim Kurumları’nda gerçekleşen panayıra, Güneşi Beklerken dizisi ekibinden Kerem Bürsin ve Yağmur Tanrısevsin de katıldı.

Çocukları ve ailelerini içinde bulundukları sıkıntılı durumdan bir gün olsun uzaklaştırabilmek ve kendilerini farklı hissetmedikleri bir ortamda eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayabilmek amacı ile düzenlenen panayır, ayakta tedavi gören pek çok kanser hastası çocuğu ve ailelerini ağırladı.

Gülümse’Sen Panayırı’nda, büyük bir oyun alanı içinde çocuklar için hazırlanan dans, ritim, drama, sihirbaz, jonglör gösterileri ile yoga, resim, cupcake yapımı, dev bir panonun boyanması, çiçek ekimi gibi aktiviteler gerçekleştirildi.