‘Gülün, yoksa vatandaş devletten soğuyacak’

Esenler Kaymakamlığı, doktor ve sağlık personelinin güleryüzlü davranmaması halinde vatandaşın devletten soğuyacağını belirten bir yazı gönderdi.

11.11.2013 - 16:49

‘Gülün, yoksa vatandaş devletten soğuyacak’

Esenler Toplum Sağlığı Merkezine, Kaymakam tarafından gönderilen yazıda; zaman zaman kaymakamlığa bazı sağlık ocakları ve aile sağlığı merkezlerinde görev yapan doktor ve diğer personelin vatandaşa iyi davranmadıkları ve mesai saatlerine uymadıkları yönünde şikayet geldiği bildirildi.

Medimagazin’in haberine göre, kamu görevlilerinin bütün vatandaşlara saygılı ve resmi sıfatlarının gerektirdiği şekilde davranması gerektiği hatırlatılan yazıda, vatandaşa karşı her halükarda güleryüzlü şekilde davranılması ve mesai saatlerine riayet edilmesi gerektiği belirtildi.

Doktor ve diğer sağlık personelinin vatandaşa güleryüzlü ve vatandaşı memnun edecek şekilde davranmaması halinde bundan doğacak “müeyyidelere de katlanması” gerektiğine işaret edilen yazıda, kamu görevlilerinin bu tür davranışlarının vatandaşa bir haksızlık olduğu ve “vatandaşı devletten soğuttuğu” belirtildi. Yazında bu tür davranışların, devlete olan güven ve saygınlığa zarar verdiği hatırlatılarak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile buna bağlı çıkarılan yönetmeliklere uymadığına dikkat çekildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...