NTV

Günde bir bardak için!

Sağlık

Amerika’da yapılan araştırma, günde bir bardak sebze suyu içmenin, 2 porsiyon sebze yemekten daha yararlı olduğunu gösterdi.

Araştırma için 90 sağlıklı kişi seçildi. Bu kişilere 12 hafta boyunca günde bir bardak sebze suyu içirildi. Yapılan ankete göre her 10 kişiden 9’u kendisini çok daha iyi hissettiğini belirtti.

Teksas Baylor Tıp Okulu tarafından yapılan başka bir araştırmada ise günde 1–2 bardak sebze suyu içmek kişilerin kilo vermesine büyük katkı sağlıyor. 81 kişinin katıldığı bu testte bir gruba sebze suyu içmeleri söylenirken, diğerleri hiçbir şey içmedi.

Milliyet'te de yer alan habere göre, 12 hafta sonra sebze suyu içenler 2 kilo verirken diğerleri sadece 500 gram zayıfladı. Ve elbette içenlerdeki C vitamini ve potasyum miktarı daha yüksek seviyelerde çıktı.

Belki de artık sabahları içtiğiniz portakal suyu yerine sebze suyunu tercih etmenin zamanı gelmiştir. Sebze yemeklerinden hoşlanmıyorsanız bu alternatifi göz önünde bulundurun. Hem sağlığınıza kavuşacak hem de fazla kilolarınızdan kurtulabileceksiniz.