Dava dilekçesinde özel hastanelerin sağlık hizmeti sunarken gerekli dikkat ve özeni göstermediği, insan hayatını önemsemediği, insanlara sağlık vermesi gerekirken acı ve ölüm verdiği belirtilerek “caydırıcı” bir etki bırakmak için 350 bin lira maddi ve manevi tazminat talep edildi.

Milliyet’in haberine göre, İstanbul 13. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açılan davanın dilekçesinde söz konusu hastanelerin, trafik kazası sonrası boş yatakları ve gerekli teçhizatları olduğu halde boş yataklarının olmadığını söyleyerek gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu anlatıldı.

Dilekçede, “Başvurulan bütün özel hastaneler hasta yatağı olmaması nedeni ile reddetmişlerdir. Geç müdahale edildiği için hayatını kaybetmiştir. Trafik kazası gibi acil müdahale gerektiren ve hayati önem taşıyan bu durum karşısında hastaneler sorumluluklarını yerine getirmemişlerdir. Saydığımız yükümlülükleri yerine getirmeyen hastaneler görevi ihmal etmişlerdir” ifadelerine yer verildi. 65 yaşındaki Suna Düzyol’un hastanelerce geri çevrilmeleri, acil müdahalenin yapılmaması, saatlerce hastane aranması ve büyük zaman kayıpların olması akabinde de hayatını kaybetmesi, müvekkillerde büyük bir acı yaşatmıştır. Müvekkillerin uğradığı manevi zararlardan davalılar sorumludur” denilen dilekçede adı geçen 5 hastaneden 350 bin lira maddi ve manevi tazminat talep edildi.