Hastaları golf arabasıyla taşıyorlar

Ana yoldan uzakta kurulan Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ulaşım sorununa hasta ve hasta yakınlarını golf arabalarıyla taşıyarak çözüm buldu.

19.06.2011 - 19:35

Hastaları golf arabasıyla taşıyorlar

Başkent Ankara'nın Bilkent yerleşkesindeki hastanelerinden Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, sağlık hizmetlerinde başlattığı yeni uygulamasıyla dikkat çekiyor. Hastane, hastalarını golf arabalarıyla taşıyor.

Özellikle kötü hava koşullarında güvenlik sağlayan sistem, yürümekte zorluk çeken yaşlılar, hamileler, bebekliler ve engelliler için avantaj sağlıyor.

Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Murat Bozkurt, hastanelerinin ulaşım açısından bazı problemleri bulunduğunu belirterek, ''Hastanenin Bilkent'te ana yollardan biraz daha uzağa yerleşmesi nedeniyle hastaların ulaşımlarında problem oluyordu'' dedi ve şöyle devam etti:

''Yazın tozlu, kışın çamurlu bir ortamda hastaların ana yoldan ulaşım araçlarına binebilmek için yürüdüklerini gördük. Buna çözüm getirmek için öncelikle belediyenin imkanlarıyla asfalt döküldü. Ardından golf arabası ya da otellerde kullanılan altı kişilik araçları hizmete sokarak, bu yolda hastaların gidiş gelişlerini kolaylaştırmak istedik. Bunun için hastanemizde kullanılmak üzere biri benzinli diğeri elektrikli olan golf aracı aldık ve önceki gün itibariyle hizmete soktuk.”

Hastaların uygulamadan çok memnun olduklarını anlatan Bozkurt, ilerleyen günlerde ihtiyaç doğrultusunda araç sayısının artırılacağını söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...