Hastanede ‘dinlenme odası’ dayağı

Sağlıkta şiddetin son adresi Trabzon oldu. Of’ta, acil servisteki personel dinlenme odasına girmek isteyen baba-oğul, doktor ve hastane personelini darp etti. Sürmene’de ise ambulansa alınmayan hasta yakını hemşireyi dövdü.

ntv.com.tr 22.08.2016 - 14:13

Hastanede ‘dinlenme odası’ dayağı
Arşiv

Sağlıkta şiddetin son örneği, Trabzon’un Of İlçesi’nde yaşandı. Önceki gün Of Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde tedavi altına alınan bir hastanın yakınları olan Y.A. ile oğlu Y.E.A., iddiaya göre dinlenmek için personel dinlenme odasına girmek istedi.

Habertürk'ün aktardığına göre, odanın kapısının kapalı olduğu gören baba-oğul görevlilerle bu nedenle tartıştı. Tartışma büyüyünce Y.A. ve Y.E.A. önce hakaret ettikleri personele saldırdı.

Olayda hafif yaralanan Doktor Zeynep Banu Arıcı’nın yanı sıra acil servis çalışanları Emre Topal, Elif Sever, Merve Bekiroğlu, Kübra Tağrikulu, Eşref Birinci ve Selman Demir emniyete giderek baba-oğuldan şikâyetçi oldu.

AMBULANSA BİNEMEYİNCE SALDIRDI

Trabzon’un Sürmene İlçesi’nde ise bu defa hedef 112 Acil Servis ekibiydi. Yapılan çağrı üzerine kısa sürede H.G. adlı hastanın evine ulaşan 112 ekibi, hastayı ambulansa bindirdi. Hastanın yakını olduğunu söyleyen bir kişi ambulansa binmek istedi. Bunun yasak olduğunu belirten hemşire ile hasta yakını arasında tartışma çıktı. Hasta yakını, hemşire Kezban Küçük’ü darp etti. Hemşirenin şikâyeti üzerine harekete geçen polis, ismini belirlemeye çalıştığı saldırganı her yerde arıyor.

Sayfa Yükleniyor...