Hastaneden olimpiyata…

LÖSEV tarafından tedavi görüp iyileşen 13 çocuk önce kanseri yendi, ardından katıldıkları onkoloji olimpiyatında da rakiplerini...

NTV Haber 19.08.2011 - 12:49

Hastaneden olimpiyata…

Vakfın desteği ile hayata sarılan küçük bedenler şimdi sanatın ve sporun peşinde...

Lösemili Çocuklar Vakfı'nın desteğiyle tedavi görüp iyileşen 13 çocuk Moskova'da düzenlenen onkoloji Olimpiyatı'ndan zaferle döndü.

LÖSEV Sosyal Hizmetler Koordinatörü Aysan Gürçağlar, çocukların çok zorlu bir tedavi sürecinden geçerek lösemiyi yendiklerini söyledi. Gürçağlar, “Ondan sonra da bu sağlıklı bedenlerle 300 rakibin katıldığı Moskova Olimpiyatları'nda büyük başarılara imza attılar. Birinciliklerimiz, ikinciliklerimiz var” dedi.

9 ülkenin katıldığı Onkoloji Olimpiyatı’nda LÖSEV tenis, yüzme ve futbol branşlarında çok sayıda madalyanın sahibi oldu.

LÖSEV tedavi için maddi gücü olmayan 9 bin aileye maddi destek sağlıyor. Vakıf iyileşen çocukları da spor ve sanata yönlendiriyor.

LÖSEV Sosyal Hizmetler Koordinatörü Aysan Gürçağlar, ”Yurt içi ve yurt dışı bütün etkinliklere çocuklarımızı göndeririz, tabii bağışçılarımız sayesinde. Sağ olsunlar onlar bizim en büyük destekçilerimiz” diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...