Hayata Bağış'tan İnsan Sevgisi Yürüyüşü

Hayata Bağış Derneği, organ bağışı kültürünün gelişmesi amacıyla 14 Şubat'ta Organ Bağışı ve İnsan Sevgisi Yürüyüşü düzenleyecek.

13.02.2013 - 13:31

Hayata Bağış'tan İnsan Sevgisi Yürüyüşü

“Organ bağışı, hayata bağıştır” sloganıyla yola çıkan ve organ bağışındaki toplumsal farkındalığı artırmayı amaçlayan Hayata Bağış Derneği, 14 Şubat Perşembe günü saat 13: 30’da Bakırköy Sahili Yolu’nda bir yürüyüş düzenleyecek. Dernek açıklamasında, yürüyüşe destek vermek isteyenlere şu ifadelerle çağrıda bulundu:

“Hiç tanımadığımız insanların hayatını kurtaran fedakarlıklara örnekler arasak ‘organ bağışı’ dışında bir başlık bulmakta zorlanırdık. Bugün, biz bu yazıyı okurken, yürürken, çalışırken, uyurken… 20 binden fazla insan organ bekliyor. Organ nakli şansını bulamayan insanlar her gün birer ikişer hayatını kaybederken organ bekleme listelerine sürekli yenileri ekleniyor. Diğer taraftan, ne şekilde ve ne zaman geleceği belli olmayan ölüm her canlının ortak sonu olacaktır. O an gelmeden önce, yakınlarımıza ‘organlarımı bağışlayın’ şeklindeki vasiyetimiz, insanlığa bırakacağımız en büyük hediyedir.

Bu bilinçle çıktığımız yolda, karşılıksız, saf ve en yalın haliyle insan sevgisini simgeleyen bu yürüyüşün temasına ‘organ bağışı’ndan daha çok yakışan başka bir konu olamazdı.

14 Şubat Perşembe saat 13:30’da bizimle Bakırköy Sahili Yolu’nda Ebuziya Caddesi’nin başlangıcında buluşun. Birlikte Özgürlük Meydanı’na kadar yürüyelim, sonra Mehretan Takımı konserini dinleyelim, çiçekler dağıtalım, balonlar uçuralım... Organ bağışlamanın bir insanlık görevi ve insan sevgisinin en üst mertebesi olduğunu anlatalım.

Yürüyüşte Hayata Bağış Derneği üyeleri, organ nakli koordinatörleri ve cerrahları, birbirlerine organ vererek hayat bağışlamış eşler, yakınlarının organlarını bağışlamış kişiler ve bu organlarla hayata dönenler, Prof. Dr. Münci Kalayoğlu ve eşi, İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu ve tanınmış simalar olacak.

Organ bağışı bir toplumun yardımseverliğidir, özverisidir, gelişmişliğidir, insana ve insan hayatına saygısıdır… Organ bağışı ‘Hayata Bağış’tır.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...