Dönerse Senindir filmine ve Murat Boz'a hemşirelerden tepki

Murat Boz'un 23 Aralık'ta vizyona girecek 'Dönerse Senindir' adlı filmindeki hemşire sahneleri tepki çekti. Çok sayıda hemşire tepkisini sosyal medya üzerinden dile getirirken, Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği de filmdeki o sahnelerin çıkarılması için imza kampanyası başlattı.

ntv.com.tr 14.12.2016 - 10:54 | Son Güncelleme : 14.12.2016 - 12:11

Dönerse Senindir filmine ve Murat Boz'a hemşirelerden tepki

Vizyona girmesine günler kala "Dönerse Senindir" adlı film, başta hemşireler olmak üzere, sağlık çalışanlarının tepkisine neden oldu. 

Tepkinin nedeni; film setinden yayınlanan fotoğraflar. Murat Boz'un bayılmasını ve hemşirelerin müdahalesini konu alan sahnelerin fotoğrafları, hemşireleri üzdü ve rencide etti.

"HANGİ HASTANEDE BU KIYAFETLE GÖREV YAPAN HEMŞİRE VAR?"

Sosyal medyada söz konusu sahnelere tepki gösteren hemşireler, "Hemşireler görevlerini yapabilmek, insanlara yardımcı olabilmek için canla başla çalışıyor. Hangi hastanede bu kıyafetle görev yapan hemşire var, bu sahneler nasıl bir düşüncenin ürünüdür?, yazıklar olsun, kınıyoruz" tarzında ifadeler kullandı.

İnsanların sağlıklarına kavuşmaları için çoğu zaman zor şartlarda görev yapan ve tıbbi hizmetlerin en önemli unsurlarından olan hemşirelerin bu tür görüntülerle gündeme gelmesine bir tepki de  Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği'nden geldi.

"DÖNERSE SENİNDİR FİLMİNDEKİ HEMŞİRE SAHNELERİ KABUL EDİLEMEZ"

Dernek adına açıklama yapan  Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Yıldırım, "Filmde oyuncu Murat Boz'un bayıldığı sahne ve hemşireler sahnesi kabul edilemez niteliktedir" diyerek, bu sahnelerin filmden çıkarılması için imza kampanyası başlattı.

"FİLM, HEMŞİRELERİ FANTEZİ OBJESİ OLARAK GÖSTERMİŞTİR"

Süleyman Yıldırım, imza kampanyası için yaptığı açıklamada; "Sağlık hizmetinin en önemli bileşenlerinden olan, kutsal olarak bildiğimiz hemşirelik mesleğini küçük düşüren ve hemşireleri fantazi objesi gibi gösteren Murat Boz'un başrollerini oynadığı Dönerse Senindir filmindeki sahnelerinin kaldırılması ve yayınlanmaması gerektiğini düşünüyoruz.

"AMBULANSTA BU ŞEKİLDE ÇALIŞILDIĞINI GÖSTERMEK HAKSIZLIKTIR"

Ayrıca 112 'de çalışan meslektaşlarımız büyük bir özveri ve fedakarlık ile görevlerini ifa etmektedir. Başkalarının hayatını kurtarmak adına, kendi hayatlarını riske atmaktadırlar. Ambulansta bu şekilde çalışıldığını göstermek, 112 Acil'de çalışan meslektaşlarımıza haksızlıktır" ifadesi yer aldı.

DÖNERSE SENİNDİR FRAGMANI 

Sayfa Yükleniyor...