Hiç vaka görülmeyen köyde vatandaşlara Covid-19 aşısı yapıldı

Bugüne kadar hiç vaka tespit edilmeyen Edirne'nin Uzunköprü İlçesine bağlı Beykonak köyünde, randevusu bulunan vatandaşlara corona virüs aşısı yapıldı.

İHA 04.03.2021 - 10:52

Hiç vaka görülmeyen köyde vatandaşlara Covid-19 aşısı yapıldı

Edirne'nin Uzunköprü ilçesine bağlı 110 nüfuslu Beykonak köyünde geçen yıl mart ayında başlayan salgında, köy muhtarı Mümin Sert, virüsten korunmak için maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyduklarını ifade etti.

Köy ve Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, hiç vaka çıkmayan köyde vatandaşlara Covid-19 aşısını köy halkının evine giderek yaptılar.

Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı Önder Kuruşar, “Toplu aşılama çalışması için Beykonak köyündeyiz. Beykonak köyümüze bugüne kadar corana virüs vakası olmadı. Muhtarımızın gayreti bu noktada yerinde“ dedi.

"SOKAK SATICILARINI KÖYE SOKMUYORUZ"

Köy muhtarı Mümin Taş, dışarıdan köye satış yapmak için gelen satıcıları tedbir amaçlı köye almadıklarını belirtti. Taş, “Köyümüzün nüfusunun az olması nedeniyle dışarıdan gelen sokak satıcılarını köyümüze sokmuyoruz. Bunun gibi özel birkaç kurallarımız oldu. Bunun sayesinde korona virüs vakasına rastlanmadı" diye konuştu.

"HALKIMIZ ÜZERİNE DÜŞEN VAZİFEYİ YAPMALI"

Uzunköprü İlçe Sağlık Müdürlüğü Teknikeri Mahmut Turan, vatandaşın üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapması gerektiğini ifade ederek, “Uzunköprü köylerinde toplu olarak sosyal mesafe maske kurallarına uygun bir şekilde vatandaşı yerinde aşı yaparak daha rahat bir şekilde aşılama sürecini gerçekleştirmek amacıyla Beykonak köyü ile başladık. Kısa sürede köylerin hepsini aşılanmasını bitirilmesini ümit ediyoruz. Halkımızın da gerçekten bu manada üzerine düşen tedbir koruma ve hijyen yapılması gerekeni yaparak hem toplumsal olarak hem de pandeminin salgın hastalığın bitişine sebep olacaklar" ifadelerini kullandı.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

ÇİN AŞISININ ETKİNLİK ORANI YÜZDE 83,5 OLARAK AÇIKLANDI

Sayfa Yükleniyor...