İlaç sektörünün en gözde şirketi

Bloomberg Businessweek tarafından her yıl yapılan “en gözde şirketler” araştırmasında Pfizer Türkiye, ilaç sektöründe ilk sırada yer aldı, tüm sektörlerden firmalar arasındaysa 9. şirket oldu. Araştırma 101 üniversiteden, 15 bin 203 üniversite öğrencisinin görüşlerine başvurularak yapıldı.

28.05.2012 - 12:09

İlaç sektörünün en gözde şirketi

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen 'En Gözde Şirketler' araştırmasında Pfizer Türkiye, ilk 10 şirket arasında yer alan tek ilaç firması oldu. 15 bin 203 üniversite öğrencisinin görüşlerine başvurularak yapılan araştırmada üniversitelilere en çok çalışmak istedikleri şirketler soruldu.

Araştırma üniversitelerde etkin çalışan “okul şirketlerin” yeni neslin gözünde yerini sağlamlaştırdığını ortaya koydu. Araştırmada gerçlerin şirketlerden beklentileri arasında, nitelikli yönetici, sosyal sorumluluk projeleri, terfi imkanı, girişimciliğin desteklenmesi, çevre politikalarının önemsenmesi, nitelikli iş arkadaşları, etik değerler, dolgun ücret ve yeteneklerini kullanabilmek gibi kriterler öne çıktı.

Pfizer Türkiye’nin İnsan Kaynakları Direktörü Hande Eskinazi, “Amacımız, önde gelen işveren olma vizyonumuz doğrultusunda, sunduğumuz imkanlar ve yarattığımız olumlu imaj ile en iyi ve nitelikli kişileri bünyemize çekmektir. Bu nedenle çalışmalarımızın ülkemizin geleceği olan üniversite gençliği tarafından takdir görüyor olmasından dolayı çok mutlu ve gururluyuz” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...