İlaç sektörünün sorunları EKK'ya taşınacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ilaç sektörünün paydaşları ile yapılan toplantıların ardından, sıkıntıların Ekonomi Koordinasyon Kurulu'na (EKK) iletileceğini bildirdi.

Anadolu Ajansı 29.09.2014 - 15:47

İlaç sektörünün sorunları EKK'ya taşınacak

Bakanlıkta ilaç sektörünün temsilcileri ile bir araya geleBakanlıkta ilaç sektörünün temsilcileri ile bir araya geldi. ilaç sektörünün paydaşları ile yapılan toplantıların ardından, sıkıntıların Ekonomi Koordinasyon Kurulu'na (EKK) iletileceğini açıkladı.

Toplantıya, Geliştirici İlaç Firmaları Derneği, Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği ve Türkiye İlaç Sanayi Derneği gibi çeşitli dernek ve sendika temsilcileri katıldı.

Çelik, konuşmasına katılımlarından ötürü tüm temsilcilere teşekkür ederek başladı ve bu toplantının ardından Türk Eczacıları Birliği (TEB) ile bir araya geleceklerini söyledi.

Yapılacak toplantılarda ele alınacak konular hakkında bilgi veren Çelik, şunları kaydetti:

"Toplantılarda gerek ilaç sektörünün sorunları gerekse vatandaşa ilacı ulaştırmada görevli olan eczacıların sorunlarını, derli toplu bir şekilde EKK'ya taşıma ve EKK'da bir gündem çerçevesinde bu konuları ele alıp, çözülebilecekler konusunda gayret içerisinde olacağız.

İnşallah, bugün burada sağlıklı bir değerlendirme sonrasında netice alıcı bir noktaya gelmiş oluruz."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...