İnkontinansta medikal hijyen rahatlığı

Yeni geliştirilen medikal hijyen ürünleri; 35 yaş üstü dört kadından ve 50 yaş üstü dokuz erkekten birinin sorunu olan inkontinans, yani istem dışı idrar kaçırma sorununda kişiyi rahatlatacak alternatifler sunuyor.

15.04.2014 - 14:15

İnkontinansta medikal hijyen rahatlığı

İstem dışı idrar kaçırma sorununda kullanılmak üzere üretilen yeni ürünlerin tanıtım toplantısında konuşan İpek Kağıt Pazarlama Direktörü İçim Er, “Selpak vizyonundan hareketle 35 yaş üstü tüketicilerimizin inkontinans sorunlarına çözüm sunuyoruz” dedi.

Kişinin kontrolü dışında oluşan, kişisel ve sosyal hayatta hijyenik ve ruhsal problemler yaratan inkontinans sorununa sıklıkla rastlandığını vurgulayan Er, “Ülkemizde beş milyonu kadın olmak üzere 7,2 milyon kişinin bu sorunla karşı karşıya olduğu tahmin ediliyor. Bu sorunu yaşayanları üç gruba ayırıyoruz, çünkü sorunlarının boyutu ve ihtiyaçları farklılaşıyor. Bu kişilerin çok büyük bölümü mobil kişiler, yani hayatlarını hareket kısıtlaması olmadan sürdürüyorlar. Bir bölümü ise yarı mobil, yani yardım alarak hayatını sürdüren kişiler ve tam yatağa bağlı hastalar. Ne yazık ki bu sorun halen çok kişisel görüldüğü için insanlar sorunlarını en yakınlarıyla bile paylaşmıyor, doktora gitmekten de çekiniyorlar” diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...