İnternet bağımlıları için hastane önerisi

TBMM Başkanlığına sunulan kanun teklifi ile Türkiye'de ilk kez Sağlık Bakanlığına bağlı internet hastanesi kurulması istendi. Amaç, internet bağımlılığını tedavi etmek.

23.11.2013 - 10:43

İnternet bağımlıları için hastane önerisi

İnternetin aşırı kullanımı, aile ve sosyal ilişki bozuklukları, öğrencilerde okuldan uzaklaşma, iş veriminin düşmesi, obezite, yorgunluk ve beden ağrıları gibi sonuçlara yol açabiliyor.

Haber 7’nin aktardığına göre, Devlet Eski Bakanı ve MHP Tokat milletvekili Dr. Reşat Doğru tarafından hazırlanan kanun teklifinde, internet ve elektronik bağımlılığın giderek arttığı belirtilerek, bu konuda önlem alınması gerektiği vurgulandı. Teklif ile Sağlık Bakanlığı’nın görevleri arasına, 'İnternet ve elektronik bağımlılık tedavi merkezleri kurmak' da ekleniyor.

Bir süre önce Bakırköy Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi bünyesinde İnternet Bağımlığı Polikliniği açılmıştı. Burada uygulanan tedavi yöntemleriyle kişinin internet kullanımını kontrolü altına alabilmesi hedefleniyor.

Poliklinikte, chat ve sosyal medya bağımlılarından, online alışveriş meraklılarına, cinsel içerikli site tutkunlarından, saatlerce bilgisayar oyunu oynayanlara kadar, yetişkin, kadın, erkek, ergen, ve çocuklar tedavi görüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...