'Işık teknolojisi genetik gençleşme sağlıyor’

Prof. Dr. Reha Yavuzer, BBL ışık teknolojisi ile insan cildinin genetik materyalini de gençleştirmenin mümkün olduğunu belirtti.

13.12.2013 - 09:56

'Işık teknolojisi genetik gençleşme sağlıyor’

Stanford Üniversitesi’nde yapılan araştırma sonucunda; BBL ışık teknolojisinin cildin genetik materyalini gençleştirdiğinin kanıtlandığını belirten Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Reha Yavuzer, yaptığı yazılı açıklamada yöntemin; ışığın yararlı kısımlarının alınıp zararlı kısımlarının filtrelenmesiyle geliştirildiğini bildirdi.Uygulamanın son derece konforlu ve acısız yapıldığını, uygulama süresinin yapılacak bölgeye göre 30 dakika ile 1 saat arasında değiştiğini belirten Prof. Yavuzer, “BBL öncelikle cildin genel problemlerinin tedavisini sağlıyor. Leke, akne, kılcal damar problemleri, cilt renk tonu kaybı, hamilelik sonrası karın sarkmaları, boyun ve vücudun çeşitli yerlerindeki sarkmalar kısa sürede giderilebiliyor” ifadesini kullandı.

Açıklamasında; BBL tedavisin en önemli aşamalarından birinin Skintyte 2 olarak adlandırılan cilt sıkılaşmasını sağlayan bölüm olduğunu vurgulayan Yavuzer, özellikle ameliyatlar ve diğer yöntemler ile düzeltilmesi zor olan boyun ve karın bölgesindeki cilt sarkmalarında olumlu sonuç alındığını aktardı.


BBL tedavisinde yaş sınırlamasının olmadığı belirtilen açıklamada, yurt dışında uzun zamandır kullanılan teknolojinin Türkiye’de yeni uygulanmaya başlandığı vurgulandı. Açıklamada; “Sadece belirli cilt problemlerinde sabit kalmayan yöntem, genetik gençleşme ile cildi total olarak yenilemekte, onarmakta ve bütün görsel problemleri ortadan kaldırmaktadır. Bunlara leke, kılcal damarlar, sarkma, elastikiyet kaybı, kırışıklılar ve hatta akne de dahildir. Yılda iki defa uygulandığında cildi çok iyi duruma getirmektedir. Bilimsel kanıtlar; düzenli BBL tedavisinin etkili bir şekilde cildi yenilediği ve yaşlanmayı yavaşlattığını göstermektedir” ifadesine yer verildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...