İstanbul pembeye boyandı

MEMEDER, meme kanserinde erken teşhisin önemini anlatmak için Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Boğaziçi Köprüsü ve Sapphire İstanbul‘u pembe ışıklarla aydınlattı.

21.10.2012 - 22:26

İstanbul pembeye boyandı

Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER), her sene Ekim ayı boyunca başta kadınlar olmak üzere tüm kamuoyunu meme kanserinde erken tanının önemi konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyor. ‘Meme Kanseri Bilinçlendirme’ ayı etkinlikleri kapsamında bu sene İstanbul’un üç önemli yapısı kadınlar için “Pembe” renkle ışıklandırıldı.

Bilinçlendirme kampanyasına destek olmak isteyenler, 20 Ekim akşamı saat 20.00’de pembe renge dönüştürülen 3 yapının fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşarak desteklerini gösterdiler.

MEMEDER Başkanı Oya Kösemen, bilinçlenmenin önemine dikkat çekerek; “Meme kanseri ile mücadelede tek bir kadının dahi yaşam süresinin uzaması ve kalitesinin artması çok önemli. Bu nedenle erken teşhis ve tarama çalışmalarımıza büyük önem veriyoruz. Derneğimize aktarılacak her türlü maddi ve manevi destek çok değerli. Bizlere kişisel çabaları ile destek vermek isteyenleri de MEMEDER’e üye olmaya ve bu sesi büyütmeye davet ediyoruz” dedi.

Kanserin 2030 yılında tüm dünyada en sık görülen ve en fazla ölüm nedeni olan hastalık olacağını belirten MEMEDER kurucusu Prof.Dr. Vahit Özmen ise şunları söyledi:

“2007 yılında kurduğumuz MEMEDER ile meme sağlığı konusunda toplumu bilinçlendirmek, yaşam kalitesi ve süresini uzatmak, bilimsel proje ve sosyal etkinliklerle ülke tıbbına ve insanına özellikle de kadınlarımıza hizmet götürmeyi amaçlıyoruz. 2008’de pilot bölge olarak seçtiğimiz Bahçeşehir’de başlatmış olduğumuz Meme Kanseri Erken Tanı ve Tarama Projesini, Başakşehir Belediyesi, Roche, Kamil Koç, Polaris ve Goldaş desteği ile sürdürüyoruz. Amacımız ülkemiz kadınının meme sağlığı sorununu ve yürütülecek en etkin korunma yaklaşımını ortaya çıkarabilmek ve sağlık otoritelerine Türkiye’de ilk kez yürütülmekte olan on yıllık bu çalışmanın bulgularını sunmaktır.’’

Prof. Dr. Vahit Özmen, "Herkesi meme kanserinden korunma için el ele vermeye davet ediyorum" dedi. Prof. Dr. Vahit Özmen, "Herkesi meme kanserinden korunma için el ele vermeye davet ediyorum" dedi.


MEMEDER HAKKINDA
2007 Eylül ayında, İstanbul'da kurulan Meme Sağlığı Derneği, bünyesinde meme kanseri ile tanışmış kadınları ve yakınlarını ve meme sağlığı alanında pek çok farklı uzmanı barındırırken, kadınların sağlıklı yaşayabilmeleri için "meme sağlığınız elinizde” sloganıyla kamuoyunu bilgilendirmeyi misyon edinmiş bir dernek. Daha fazla bili için www.memeder.org adresi ziyaret edilebilir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...