Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER), her sene Ekim ayı boyunca başta kadınlar olmak üzere tüm kamuoyunu meme kanserinde erken tanının önemi konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan ilgi çekici etkinlikler gerçekleştiriyor. Meme Kanseri Bilinçlendirme ayı etkinlikleri kapsamında bu sene İstanbul’un üç önemli yapısı pembe renkle ışıklandırılacak.

Kampanyaya destek olmak isteyenler, 20 Ekim akşamı saat 19.15’ten itibaren pembe renge dönüşecek olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün, Boğaziçi Köprüsü'nün ve saat 20.00’de pembe olacak Sapphire İstanbul binasının fotoğraflarını çekerek twitter ve facebookta ‘cekpembeyi’ başlığı altında paylaşabilecek. İstanbul dışında yaşayanlar ise kampanyaya kendilerine ait pembe bir eşyalarının fotoğrafını çekip yollayarak katılabilecek. Aynı zamanda çekilen resimleri info@memeder.com adresine de yollayarak ‘’Pembe Destek’’ afişinin oluşumuna katkıda bulunabilecekler.

DİKKAT ÇEKMEK İÇİN, ÇEK PEMBEYİ
'Dikkat çekmek için çek pembeyi' etkinliğinde amacın meme kanseri farkındalığını artırmak olduğunu belirten MEMEDER kurucusu Prof. Dr. Vahit Özmen, kadınlarda en sık görülen ve ölüm nedeni olan meme kanserinde erken teşhisin büyük önem taşıdığına bir kez daha vurgu yaptı.