Kadınları en fazla mutlu eden estetik operasyon

Günümüzde en fazla talep edilen estetik operasyonlardan birinin meme büyütme ameliyatları olduğunu belirten Estetik Cerrah Dr. Güncel Öztürk, “Meme büyütme, kadınları en fazla mutlu eden estetik operasyondur” dedi.

ntv.com.tr 28.10.2016 - 10:01 | Son Güncelleme : 28.10.2016 - 10:06

Meme büyütme ameliyatlarına ilgi artıyor.jpg

Meme dolgunlaştırma estetiğinin, plastik cerrahide gelişmiş tekniklere sahip olduğunu belirten Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, meme boyutundan ya da şeklinden memnun olmayan, 18 yaşın üzerindeki herkesin meme büyütme operasyonundan faydalanabildiğini söyledi.

Aşırı küçük olması, asimetri, hamilelik ya da doğum sonrası içinin boşalması gibi estetik sorunları çözmek için meme büyütme estetiğinden faydalanıldığını aktaran Öztürk, “Daha dolgun ve daha doğal hale getirmek için meme büyütme estetiğinde çeşitli teknikler uygulanabilir. Bunların arasında silikon meme implantı yerleştirme, yağ ya da dolgu enjeksiyonu tekniğinden faydalanılabilir.

Op. Dr. Güncel Öztürk
Op. Dr. Güncel Öztürk

Günümüzde ise gerekli durumlarda bütün teknikler aynı operasyonda kullanılabilir. Kompozit estetik denilen bu yöntemle hem meme implantı yerleştirme hem de mikro ve nano teknolojisiyle kişinin kendi yağ hücreleri alınarak enjekte edilebilir. Kompozit teknikte dolgunlaştırma sonrasında memenin daha doğal kıvrımlara sahip olması sağlanır” dedi.

KOMPOZİT TEKNİKLE DAHA DOĞAL KIVRIMLAR

Kalıcı meme büyütme için silikon implant yerleştirme tekniğinden yararlanıldığını kaydeden Dr. Öztürk, şöyle devam etti:

“Ancak bazı durumlarda kişinin meme dokusu implant yerleştirme için yetersiz olabilir. Bu gibi durumlarda implantın belli olmaması ve daha doğal görünmesi için yağ enjeksiyonu tekniğinden faydalanılır. Mikro ya da nano yağ enjeksiyonu tekniği ile memeye yerleştirilen silikon implantın hatlarının belirgin olmaması sağlanabilir. Operasyonda ortalama 1 saat içinde silikon implant duruma göre kas altı ya da kas üstüne yerleştirilir. Ardından kişinin kendi vücudundan alınan yağ memeye enjekte edilir.”

Kompozit meme büyütme estetiğinin, yeterli meme dokusuna sahip olmayan ya da kilosu düşük kişiler için daha uygun olduğunu aktaran Op. Dr. Güncel Öztürk, “İmplantın konturlarının gizlenmesini ve memenin daha doğal kıvrımlara sahip olmasını sağlar. Kişinin kendi vücudundan alınan yağ hücrelerinin enjekte edildiği doğal bir işlem uygulanır. Böylece meme kalıcı ve doğal bir şekilde büyütülmüş olur. Meme büyütme estetiği yaptırmak isteyenler alanında uzman bir cerraha giderek kendilerine özel daha ayrıntılı bilgi alabilirler” şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...