İlişkili Haberler

İzmir'de yaklaşık bir yıldır yapay kalp cihazıyla yaşam savaşı veren ve yoğun bakımda tedavi gören Tuğra Dizyörür'ün enfeksiyonunda gerileme, durumunda iyileşme tespit edildi.

Yapay kalp cihazı geçtiğimiz günlerde alarm veren ve akciğerlerinde enfeksiyon geliştiği için yoğum bakımda tedavi altına alınan Tuğranın ailesi ve doktorları organ bağışı çağrısını yineledi.

MİNİK TUĞRA ACİL KALP NAKLİ BEKLİYOR

Bodrum'da yaşayan Çiğdem- Mehmet Dizyörür çiftinin kalp damarları ters olarak dünyaya gelen ve 4 açık kalp ameliyatından sonra 11 Mart 2016'da takılan yapay kalp cihazıyla yaşamaya başlayan Tuğra Dizyörür, Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesinin yoğun bakım servisinde yaşam mücadelesini sürdürüyor.

Yüksek ateş, solunum sıkıntısı nedeniyle 10 gün önce hastaneye kaldırılan, akciğer enfeksiyonu ve kalp ritminde problem tespit edilen Tuğra, tedaviye yanıt vermeye başladı.

"JOE DALTON" İLE YAŞAM MÜCADELESİ

Sağlık durumu ciddiyetini koruyan ve yaşamak için acil kalp nakline ihtiyacı olan Tuğra'nın uyutulduğu, zaman zaman kendisine gelerek yoğun bakım servisi personeli ile konuştuğu öğrenildi.

"Joe Dalton" adını verdiği 2 kilogramlık yapay kalp cihazı ile hayata bağlanmaya çalışan Tuğra'nın sağlığına kavuşması için kalp nakli gerekiyor.