Nevşehir Kızılay Kan Merkezi’ni ziyaret eden Fransız çifti, Kızılay Şube Başkanı Cengiz Gülen, Kızılay Kan Merkezi Başhekimi Dr. Süleyman Kurt, Kapadokya Rotary Kulübü Dönem Başkanı Mehmet Değirmenci ve Rotary Kulübü üyeleri karşıladı.

Fizyoterapist olan Julien Leblay, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2004 yılında trafik kazası geçirdiğini ve tedavisi sırasında kendisine 20 ünite kan verildiğini söyledi.

Bu sayede yeniden yaşama tutunduğunu belirten Leblay, tüm dünyanın dikkatini kan bağışına çekmek için Fransa'dan eşi Marion Dumas ile birlikte bisikletle yola çıktıklarını anlattı. Leblay, gittikleri her ülkede Rotary kulüplerinin desteğini aldıklarını söyleyerek, Nevşehir'de de kendilerine Kapadokya Rotary Kulübü'nün destek verdiğini ifade etti.

Seyahat yazarı olan Marion Dumas da eşine destek vermek için onunla birlikte yola çıktığını, bugüne kadar 11 ülkeye gittiklerini, 10 ülkeye daha gittikten sonra yine bisikletleriyle Fransa'ya döneceklerini söyledi.

Fransız çifti kan bağışı konusunda duyarlılıklarından dolayı tebrik eden Kızılay Şube Başkanı Gülen, çifte Türk Kızılayı'nın logosunun bulunduğu teşekkür plaketi verdi ve Kızılay rozeti taktı.

Kapadokya Rotary Kulübü Dönem Başkanı Mehmet Değirmenci de Fransız çifti kutlayarak, Kapadokya'da bulundukları süre boyunca onlara her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Fransız çift yarın bölgeden ayrılacak.