Kanser hastasına psikososyal destek

Medical Park Göztepe Kanser Hastanesi ile Psiko-Onkoloji Derneği, kanser hastalarına ve yakınlarına ücretsiz psikolojik destek verecek.

04.04.2013 - 09:30

Kanser hastasına psikososyal destek

Kanser hastaları ve aileleri çeşitli zorluklarla mücadele ediyor. Hastalığın karmaşıklaştırdığı hayatlarda, var olan birçok sorunun yanı sıra yeni pek çok sorun ortaya çıkabiliyor; çoğunun çözümü ise psikolojik güç ve destek gerektiriyor.

Bu gerçekten yola çıkan Psiko-Onkoloji Derneği; 2011 yılından bu yana kanser hastalarına ve ailelerine psikososyal destek veriyor. Bu hizmeti bir hastaneye taşıyan dernek uzmanları; Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Kanser Hastanesi’ndeki kanser hastalarına ve yakınlarına gönüllü olarak psikolojik destek verecek.

Psiko-Onkoloji Derneği Başkanı Psikiyatrist Dr. Muzaffer Uyar, “Daha fazla sayıda hasta ve aileye destek vermenin mutluluğu çerisindeyiz” dedi.

Hastane Genel Müdürü Dr. Gürsoy Yıldırım ise, “Onkoloji hastalarımız ve yakınları bizim için ayrı bir önem taşımaktadır. Psikolojinin de tedavi sürecine katkısını asla göz ardı edemeyiz. Tamamen ücretsiz olacak bu hizmetin, önümüzdeki günlerde birçok hastanede faaliyete geçerek daha çok hastaya ve hasta yakınına destek olmasını diliyoruz” ifadesini kullandı.

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİLECEK
Kanser Hastanesi’nde tedavi gören hastalar ve hasta yakınları talep etmeleri durumunda Psiko-Onkoloji Derneği’nin danışmanlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilecek. Hastalar, hem hastane binasında danışmanlık hizmeti alabilecek hem de dilerlerse derneğin Bakırköy’deki binasında bulunan hobi odalarındaki etkinliklere ve rehabilitasyon destek hizmetlerine katılabilecek. Hastanede tedavi gören kemik iliği nakli ve organ nakli hastaları da derneğin hizmetlerinden yararlanabilecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...