Kanseri Antalya’da yendi

Kırgızistan’da yüksek ateş şikayetiyle gittiği hastanede akciğer kanseri olduğunu öğrenen Nurlan Akmatov, Antalya’da gördüğü tedavi sonucu sağlığına kavuştu.

21.04.2014 - 16:11

Kanseri Antalya’da yendi

Hayatı boyunca spor yapmış ve sağlıklı yaşamış biri olarak akciğer kanseri tanısıyla sarsıldığını dile getiren Kırgız Nurlan Akmatov, hastalığının çaresini Antalya’da buldu.

Kırgızistan’da tanısının 3. evre küçük hücreli akciğer kanseri olduğunu öğrenen ve bu kanser türünün agresif olması nedeniyle vakit kaybetmeden kemoterapiye başlaması gerektiği söylenen Akmatov’un tedavisini Memorial Sağlık Grubu Antalya Onkoloji Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özdoğan üstlendi.

DOĞRU TANI KONULDU
Prof. Dr. Özdoğan, Nurlan Akmatov’a memleketi Kırgızistan’da konulan küçük hücreli kanser tanısının yanlış olduğunun anlaşıldığını söyledi ve “Küçük hücreli kanser değil, nöroendokrin tümör olarak tanıyı koymamız tedavi sürecini değiştirdi. Hastamıza, ameliyatla kanserden tamamıyla kurtulabileceği müjdesini verebildik” diye konuştu.

“HERKES İYİLEŞMEM İÇİN SEFERBER OLDU”
Göğüs Cerrahı Op. Dr. Necdet Öz tarafından ameliyat edilen Akmatov, ameliyat sonrası hızlı bir iyileşme gösterdiğini; 3. gün ayağa kalkabildiğini ifade etti. Çok hızlı gelişen hastalığını öğrenme ve tedavi olma sürecinin sonunda Prof. Dr. Özdoğan tarafından artık tamamıyla iyileştiğini, kanserin vücudundan çıkartıldığını duyduğunda ise yaşadığı mutluluğun tarifinin olmadığını anlatan Akmatov, hastaneye adım attığından itibaren iyileşmesi için herkesin seferber olduğunu hissettiğini söyledi.

Akmatov hastalık sonrası hayatında yaşadığı değişiklikleri ve gelecekle ilgili planlarını ise şu sözlerle ifade etti: “Ateist bir ortamda yetişmiş biriydim. Hastalığı atlattıktan sonra inançlı biri oldum. Namaz kılmaya başladım. Şimdi Allah’ın izni ve doktorlarım sayesinde uzun yıllar yaşayacağımı düşünüyorum. 12 yaşında bir kızım var. Onu büyütmek istiyorum. Oğlum yeni evlendi, torunum olacak. Eşimle birlikte babaanne ve dede olmanın heyecanı içindeyiz. Yaşamak için birçok sebebim olduğunu fark ettim. Antalya’nın ise Tanrı’nın insanlara bir lütfu, bir cennet olduğunu düşünüyorum. Hem iklimini hem de insanlarını çok sevdim. İleride buraya taşınmayı düşünüyorum.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...