Kanseri nasıl yaşadıklarını anlatacaklar

Hülya Avşar'ın moderatörlüğünde 'Meme Kanseri Sonrası Yaşam' konulu toplantıda bir araya gelecek kadınlar kanser hikayelerini paylaşacak.

10.02.2012 - 09:10

Kanseri nasıl yaşadıklarını anlatacaklar

Hangi yaşta ve hangi konumda olursa olsun her yıl milyonlarca kadın meme kanseri ile tanışıyor. Tüm dünyada her 12 kadından birinde görülen meme kanseri, kadınlar arasında en çok hayat kaybına neden olan hastalıkların başında geliyor. Ancak görülme oranı artsa da erken tanı ve tedavi yöntemlerinin gelişmesi sayesinde hastalık, pek çok kadın için kabus olmaktan giderek uzaklaşıyor.

İşte bu yönüyle meme kanseri hakkında farkındalık yaratmak için bir kampanya başlatan Acıbadem Sağlık Grubu, Acıbadem Maslak Hastanesi Meme Sağlığı Merkezi tarafından organize edilen "Meme Kanseri Sonrası Yaşam" konulu bir etkinlik düzenliyor. Meme kanserine yakalanmış hastaların buluşacağı etkinlikte hastalar, deneyimlerini aktaracak. Etkinliğin konuşmacılarından 29 yaşında meme kanseri ile tanışan Sezer Aykut, hayatının ilerleyen dönemlerinde bu korkuyla yeniden nasıl yüzleştiğini, 15 yıl önce meme kanseri nedeniyle ameliyat geçiren Nevin Keşmir ise hayata nasıl tutunduğunu anlatacak.

ONLAR KANSERİ NASIL YAŞADI?
Meme kanseri ile tanışanların kendi öykülerini anlattıkları etkinlikte; "Hastalığı ilk öğrendikleri an, neler yaşadılar?", "Tedavi süreci nasıl geçti?", "Tedavi sonrası hayatları nasıl değişti?" gibi soruların yanıtları paylaşılacak.

Oturum başkanlığını Acıbadem Maslak Hastanesi Meme Sağlığı Merkezi Başkanı Prof. Dr. Cihan Uras'ın, moderatörlüğünü Hülya Avşar’ın yapacağı etkinlikte, meme kanseri tedavisi görmüş sanatçılar sergi açacak, müzik ziyafeti sunacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...