Karnından karpuz büyüklüğünde kitle çıktı

Manisa'nın Salihli ilçesinde, devlet hastanesinde yapılan operasyonla bir hastanın karnından, karpuz büyüklüğünde ve 3 kilo 700 gram ağırlığında kitle çıkarıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 22.10.2010 - 16:43

Salihli Devlet Hastanesi'ne karın ağrısı şikâyetiyle başvuran bir hastada, ağrıya hastanın karın boşluğunda oluşan ve karpuz büyüklüğüne ulaşan bir kitlenin neden olduğu saptandı.

Hasta, Op. Dr. Feridun Soğancı tarafından yapılan operasyonla sağlığına kavuşturulurken, karın boşluğundan çıkarılan kitlenin ağırlığı 3 kilo 700 gram olarak ölçüldü.

Dr. Soğancı, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce de başka bir hastaneye karın ağrısı şikâyetiyle başvuran hastalarının, karın ağrısı şikâyeti devam edince kendilerine müracaat ettiğini belirtti.

Hastaya ultrasonla yaptığı tetkikte, karın bölgesinde bir kistin olduğunu fark ettiğini kaydeden Soğancı, ''Laparotomi uyguladığımız hastanın karnında sağ yumurtalıktan kaynaklanan, sağdan karaciğere, soldan dalağa kadar uzanmış, bağırsakları iterek kendisine yer açmış pervit kitle ile karşılaştık. Başarılı bir ameliyat ile kitleyi alarak hastayı eski sağlığına kavuşturduk'' dedi.

CEVİZ YA DA PORTAKAL KADAR OLMASI GEREKİR
Soğancı, hastadan çıkardıkları kitlenin ulaştığı büyüklüğün çok şaşırtıcı olduğunu ve meslek hayatında ilk defa bu büyüklükte bir kitle ile karşılaştığını ifade ederek, şöyle devam etti:

''Normalde bu tarz kitleler ya ceviz ya da portakal büyüklüğünde olur. Bu kitle bir karpuz büyüklüğündeydi. Toplam ağırlığı 3 kilo 700 gram olan bu kitleyi alarak patoloji bölümüne gönderdik. Hastamızın sağlık durumu şu an gayet iyi. Kendisini 2 gün içinde taburcu edeceğiz.''

Sayfa Yükleniyor...