Kaş düşüklüğü yaşlı gösteriyor, kaş kaldırmaya ilgi artıyor

Kaş, yüz ve göz estetiğinde önemli role sahip olan estetik ögelerden biri. Uzmanlara göre de, düşük kaşlar insanı olduğundan yaşlı gösteriyor. Bu nedenle çok sayıda kişi, kaşlarını kaldırma veya ektirme için uzmanların yolunu tutuyor.

Haberler - ntv.com.tr 01.08.2016 - 09:49

Kaş düşüklüğü yaşlı gösteriyor, kaş kaldırmaya ilgi artıyor

Kaşlardaki estetik sorunlar; kaş düşüklüğü ve kaş tüylerindeki sorunlar şeklinde ortaya çıkıyor. Kaş düşüklüğü bir takım sağlık sorunları ya da yaşlanmaya bağlı olarak görülebiliyor. Doğuştan kaş şekli bozukluğu da söz konusu olabiliyor. 

Kaş tüyleri ile ilgili sorunların ise daha çok dökülme, seyreklik ve şekil bozukluğu olduğunu belirten Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, kaşlardaki estetik sorunların düzeltilmesi için cerrahi ve cerrahi olmayan tekniklerin kullanıldığını söyledi. 

Op. Dr. Güncel Öztürk
Op. Dr. Güncel Öztürk

Dr. Güncel, “Bunların arasında ameliyatsız botoks enjeksiyonu tekniği ile kaşların kaldırılması sağlanır. Kaş seyrekliği ise kaş ekimi teknikleri ile giderilebilir” dedi. 

DÜŞÜK KAŞLAR DAHA YAŞLI GÖSTERİYOR

Kaş düşüklüğünün daha yaşlı görünüme yol açtığını vurgulayan Dr. Güncel, “Yüz gençleştirme operasyonları arasında olan tekniklerle kaş düşüklüğü yukarıya doğru çekilebilir. Saç çizgisinin arkasına gizlenerek yapılan bu operasyonun dışında botoks enjeksiyonu ile de kaşlar kaldırılabilir” diye konuştu.

KAŞ EKTİRME ESTETİĞİ UZMAN TARAFINDAN YAPILMALI

Kaşlardaki estetik problemlerin, alanında uzman estetik cerrahlar tarafından yapılmasının önemine vurgu yapan Güncel, şöyle devam etti:

“Doğru planlama ile kaşlar yeniden şekillendirilebilir. Yüz ile uyumlu bir şekilde tasarlanan kaş estetiği ile seyrek kaşlar sıklaştırılabilir, orta kısma kavis verilerek şekillendirilebilir, uç kısımları uzatılabilir. Kaş yeniden dizayn edilerek yüzün daha genç ve daha estetik görünmesi sağlanabilir.”

Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, kaş tüylerinin yön ve yoğunluğunun değişiklik gösterdiğini belirkerek, “Kaş ekiminde tüylerin yönüne ve yoğunluğuna çok dikkat edilmelidir. Doğal bir görünüme kavuşmak için tüm bu kriterler çok önemlidir. Kaş kaldırma ve kaş ekme operasyonlarını kombine şekilde de yaptırabilir” dedi.

Sayfa Yükleniyor...