Sağlık Bakanlığı'ndan ''Kemoeziyet'' başlıklı haberle ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, kanser hastalarının tedavisinde kolaylık sağlanması için kemoterapi üniteleri kurulduğu, bu hizmetin, hastaneye yatış yapılmadan günü birlik olarak verildiği belirtildi.

Sağlık personelinin çalışma saatlerini düzenleyen mevzuat ve ayrıca bu konuda bakanlıkça yayımlanan genelge gereği, sağlık hizmetlerinin 24 saat kesintisiz olarak verilmesinin esas olduğu kaydedilen açıklamada, hastanelerde öğle tatili ve yemeğinin, hizmeti aksatmayacak şekilde dönüşümlü verilmesi için hastane baştabiplerince gerekli tedbirlerin alınması ve bu süre içerisinde görevli personelin kurumdan ayrılmaması gerektiği ifade edildi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

''09.11.2010 tarihli Radikal Gazetesi'nde 'Kemoeziyet' başlığı ile yayınlanan haberde yer verilen hususlarda gerekli düzenlemelerin yapılması ve aksaklıkların giderilmesi için hastane baştabibi talimatlandırılmıştır.

Ayrıca, konu hakkında İstanbul Sağlık Müdürlüğü nezdinde gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma sonucuna göre ilgililer hakkında gerekli idari ve disiplin işlemleri gerçekleştirilecektir.''