Kızılay kan ürünleri fabrikası kuracak

Kan ürünleri üreten bir fabrikanın hazırlıklarını yaptıklarını söyleyen Türk Kızılayı Başkanı Akar, protokolün bayramdan sonra imzalanacağını söyledi.

Anadolu Ajansı 05.10.2013 - 14:44

Kızılay kan ürünleri fabrikası kuracak

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Kars Valisi Eyüp Tepe'yi makamında ziyaret etti. Türk Kızılayı'nın, "Kurban'da Kızılay Modeli" adlı bir uygulaması bulunduğunu ve buna önem verdiklerini dile getiren Akar, "Milletimizin bu konuda da (kurban) eli ayağı olmaya adayız. Sayın Başbakanımız da bu konuda bizi destekliyor. Vekaletlerini Kızılay'a veren diğer halkımız gibi Sayın Başbakanımız da 7 hisse kurbanını Kızılay'a vekalet vermek suretiyle bizi desteklediğini gösterdi" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kan toplama konusunda kendilerini yüreklendirdiğini ve ağır görevler verdiğini vurgulayan Akar, "Türkiye'nin kan meselesini tek başımıza çözmekle sorumlu ve yetkili hale geldik. Kan ürünleri imal eden bir fabrikanın da Sağlık Bakanlığı'nda hazırlıklarını yapıyoruz. Allah nasip ederse bayramdan sonra protokolü imzalayarak kamuoyuna sayın sağlık bakanımız tarafından açıklayacağız" ifadesini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...