Klinik mühürlendi, doktor tutuksuz yargılanacak

Burun estetiği ve yağ aldırma için Trabzon'da bir kliniğe yatan Erdinç Yıldız, ameliyatta yaşamını yitirdi. Genel anestezi izni olmayan klinik mühürlendi, ameliyatı yapan doktor tutuksuz yargılanacak. Yıldız'ın ölüm nedeni otopsi ile belirlenecek.

ntv.com.tr 24.12.2015 - 09:39

Klinik mühürlendi, doktor tutuksuz yargılanacak

İstanbul'dan Trabzon'a giden 35 yaşındaki Erdinç Yıldız, özel bir klinikte geçen cumartesi hem burun estetiği hem de karın yağlarını aldırmak için ameliyat masasına yattı. Genel anesteziyle uyutulan Yıldız'a önce burun estetiği yapıldı. Ardından liposuction (yağ aldırma) operasyonuna geçildi. Ancak ameliyat devam ederken Yıldız'ın solunumu durdu. Yapılan tüm müdahalelere rağmen genç adam hayata döndürülemedi.

BABA: RESMEN CİNAYET

Kliniğe gelen polisler incelemelerinin ardından ameliyatı gerçekleştiren doktor E.Y.'yi gözaltına aldı. Trabzon Cumhuriyet Savcısı Rasim Karakullukçu'nun başlattığı soruşturma kapsamında klinik mühürlendi. Doktorsa tutuklanma talebiyle mahkemeye sevkedildi. Ancak mahkeme delillerin tam olarak toplanmadığını belirterek E.Y.'yi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

Sağlık Bakanlığı'nın "genel anestezi ameliyatlarının muayenehanelerde yapılamayacağı" yönündeki yönetmeliğine aykırı hareket ettiği yönünde rapor tutulan klinik mühürlendi. İstanbul'da toprağa verilen gencin ailesi de doktordan şikâyetçi oldu. Baba Aydın Yıldız, "Bir günde 2 ameliyat olur mu? Bu bir cinayet. Bu işin peşini bırakmayacağım" dedi.

DOKTOR: 45 DAKİKA KALP MASAJI YAPTIM

Doktor E.Y. mahkemedeki ifadesinde, "O kadar estetik yaptım, ilk kez başıma geldi. 45 dakika kalp masajı yaptım. 112'yi aradım, geldiler ama ölmüştü" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...