Kolorektal kanserler mercek altına alınacak

Memorial Sloan Kettering ve Liv Hospital işbirliğinde düzenlecek sempozyumda sindirim sistemi kanserleri A’dan Z’ye ele alınacak.

Haberler 29.01.2014 - 14:17

Kolorektal kanserler mercek altına alınacak

31 Ocak- 1 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek sempozyumda sindirim sistemiyle ilgili kanserler masaya yatırılacak. “Kolorektal Kanserli Hastalara Kişiselleştirilmiş Yaklaşımlar” başlıklı sempozyum, dünyaca ünlü kanser merkezi Memorial Sloan Kettering ve Liv Hospital işbirliği ile gerçekleşecek. Liv Hospital Tıbbi Direktörü Prof. Dr. Oktar Asoğlu’nun ev sahipliğinde yapılacak sempozyuma dünyanın birçok ülkesinden gelen uzmanlar konuşmacı olarak katılacak.

HASTALAR SORULARINA CEVAP BULACAK
Sempozyum hem halka açık hem de hekimlere yönelik olarak iki aşamada gerçekleştirilecek. “Kanser Depremine Karşı, Kolonlarınızı Sağlama Alın” konu başlığıyla halka açık olacak bölüm, 31 Ocak Cuma günü, saat 09.30-11.30 arasında yapılacak. Liv Hospital Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek sempozyumda Prof. Dr. Oktar Asoğlu’nun yönetiminde, dünyanın önde gelen hekimleri kolorektal kanserlerle ilgili son gelişme ve tedavi yöntemlerini anlatacak. Ardından soru- cevap bölümüne geçilecek.

GELİŞMELER CANLI VAKA ÜZERİNDE ANLATILACAK
Hekimlere yönelik bölüm ise 31 Ocak – 1 Şubat tarihleri arasında İTÜ Süleyman Demirel Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Kolon ve rektal kanserlerle ilgili tedavi yöntemleri ve son gelişmeler canlı ameliyat sırasında vaka üzerinde de anlatılacak.

Sayfa Yükleniyor...