Krize ilaç seks, peki ya korunma?

Krizin bunaltıcı etkisini cinsel yaşam ile azaltmanın sakıncası yok, tabi bu cinsellik ‘’sağlıklı’’ bir şekilde gerçekleştirildiği zaman...

04.03.2009 - 14:38

Krize ilaç seks, peki ya korunma?

Son dönemlerde sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın gündemi ‘’kriz’’. Ünlü işadamlarının söylediği ‘’Kriz seks yaptırmıyor’’un aksine yapılan araştırmalar gösteriyor ki, kriz cinsel yaşamı pek de etkilemiyor, aksine arttırıyor.

Krizin bunaltıcı etkisini, cinsel yaşam ile azaltmanın tabiki kimse için sakıncası yok. Hatta ABD'li ağrı uzmanı Dr. Norman Marcus,  hapsedilmiş enerjiyi boşaltan en etkili fiziksel aktivitelerden birinin cinsellik olduğunu belirtiyor. Marcus, Mali krize bağlı olarak sırt, boyun ve omuz ağrılarının artabileceğini, ancak egzersiz, konuşma ve cinselliğin bu ağrılara iyi gelebileceğini söylüyor. Tabi bu cinsellik ‘’sağlıklı’’ bir şekilde gerçekleştirildiği zaman.

Bilindiği gibi AIDS, Hepatit B gibi hayati tehlike içeren hastalıklar cinsel yolla bulaşır. Hayati tehlike taşımayıp enfeksiyonlara neden olan durumlar arasında ise uçuk, klamidya enfeksiyonu, genital et beni, bel soğukluğu ve frengi sayılabilir. Tüm bunlar cinsel yaşamı olumsuz etkileyen önemli sağlık problemleridir.

Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan bireysel düzeyde korunmanın en etkili yolu prezervatif kullanmaktır. Partneriniz ne kadar temiz görünürse görünsün,  utanmayın, üşenmeyin ve KORUNUN...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...