Hatay'da kuduz şüphesiyle ölen çocuk toprağa verildi

Hassa ilçesinde kuduz şüphesiyle sevk edildiği hastanede yaşamını yitiren 4 yaşındaki Hayrunnisa Gök'ün cenazesi defnedildi.

Anadolu Ajansı 29.06.2015 - 11:39

Hatay'da kuduz şüphesiyle ölen çocuk toprağa verildi

Önceki gün sevk edildiği Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde dün hayatını kaybeden ve uçakla Hatay'a getirilen Hayrunnisa'nın cenazesi, ailesine teslim edildi.

Küreci Mahallesi'ndeki mezarlığa getirilen cenaze, ailesi ve yakınlarının katılımıyla toprağa verildi.

Baba Hulusi Gök, kızının 36 gün önce ağzından kan geldiğini, düştüğünü tahmin edip, annesi tarafından Hassa Devlet Hastanesine götürüldüğünü söyledi.

Doktorların, ilk etapta kuduzla ilgili teşhiste bulunmadığını öne süren Gök, "Basında, ihmal yüzünden Hayrunnisa'nın hayatını kaybettiği yönünde haberler çıktı. Kızımın kuduz olduğu yönünde bize verilen rapor yok" dedi.

Amca Bekir Gök de yeğeninin köpek tarafından ısırıldığını gören olmadığını belirterek, "Yeğenimin, ağzından kan geldikten sonra sürekli köpeği göstermesi, bizde şüphe uyandırdı ve hastaneye götürdük. En son İskenderun Devlet Hastanesinde yapılan muayenesinde kuduz şüphesiyle Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi ama orada da bize yeğenimin kuduz olduğu yönünde bir rapor verilmedi'' dedi.

Hayrunnisa Gök'ün ölüm nedeni, otopsi raporu sonucu kesinleşecek.

Sayfa Yükleniyor...