Kurban Bayramı’nda Ömer’in 'elini tutabilirsiniz'

Hem dini görevlerinizi yerine getirmek hem de hayatta kalma mücadelesi veren çocuklara yardım eli uzatmak istiyorsanız, Kurban Bayramı’nı bu amaca uygun geçirebilirsiniz. Çünkü LÖSEV’e bağışlayacağınız her kurban, 3 yıldır lösemi ile savaşan 11 yaşındaki Ömer gibi yüzlerce çocuğa umut olabilir.

ntv.com.tr 03.09.2016 - 15:48 | Son Güncelleme : 03.09.2016 - 15:53

Kurban Bayramı’nda Ömer’in 'elini tutabilirsiniz'

Devletten maddi destek almadan kamu yararına çalışan vakıf statüsünde bulunan ve tek gelir kaynağı bağışlar olan LÖSEV, başta lösemi olmak üzere binlerce kanser hastasına hizmet verebilmek ve yardım edebilmek için kurban bağışlarını bekliyor.

LÖSEV’in yardım elini uzattığı, hayatta kalabilmesi için destek verdiği binlerce hastadan biri de 11 yaşındaki Ömer K. Gaziantep’te yaşayan Ömer, 2013 yılında lösemiye yakalandı ve zorlu bir mücadele sürecine girdi. Üstelik evlerinde kanserle mücadele eden tek kişi Ömer değildi. Aynı nedenle tedavi gören, iyileşeceği günlerin hayalini kuran bir diğer kişi de minik Ömer’in annesiydi.

Ömer ve ailesi tedavi için Mersin’in yolunu tuttu. Kanser tedavisi hem maddi hem de manevi zorlukları da beraberinde getirdi. Aynı evde iki kişinin birden kanserle savaşmasının getirdiği bu yükü Ömer’in ailesi de tek başına kaldıramadı. Ömer, yazdığı mektupta o noktada imdatlarına LÖSEV’in yetiştiğini söylüyor:

"SİZLER SAYESİNDE BAYRAMLARI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM"

“Akrabalarımızın bile yardımcı olmadığı, hatta telefon bile açmadığı o günlerde hiç bilmediğimiz bir şehirde, yine hiç bilmediğimiz bir şehirden ziyaretçimizin geldiğini söylediler; o ziyaretçi LÖSEV’di… O günlerde hep bizim yanımızda oldunuz. Bana oyuncaklar ve kıyafetler, kırtasiye malzemeleri, evimize erzaklar ve kırmızı et paketleri gönderdiniz. Benim tedavim bitmek üzere. Sizlerin sayesinde bayramları dört gözle bekliyorum. Ben ve ailem size çok teşekkür ederiz, iyi ki varsınız.”

Ömer ve annesi.
Ömer ve annesi.

“HER KURBAN, LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA CAN!”

İşte minik Ömer’in mektubunda bahsetti o kırmızı et paketleri için kurban bağışlarına talip olan LÖSEV’den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Kurban Bayramı’nda LÖSEV’e vekâlet vererek kurbanlarınızı dini usullerle kestirebilir, hem de bu bağışlarınızla lösemi ve kanser hastası çocuklarımıza hayat verebilirsiniz. LÖSEV’e kayıtlı ve sayıları 21.000 e yaklaşan lösemi ve kanser hastalarına, onların ihtiyaç sahibi ailelerine hiç durmadan yardımlar götüren LÖSEV bu bayramda bağışçılarının desteklerini bekliyor.

ET VE ET ÜRÜNLERİ LÖSEMİ HASTASI ÇOCUKLAR İÇİN NEDEN ÖNEMLİ?

Kurbanlarınız, Kurban Bayramı’nda noter gözetiminde, dini esaslarla kesilecektir. Etleri hemen tüketilemeyeceği için kesen kurumlara emanete verilip daha sonra taze et ve et ürünü olarak geri alınacaktır. Böylece lösemi ve kanser hastalarımız yalnızca Kurban Bayramı’nda değil, tüm yıl boyunca taze et ürünleri ile besleneceklerdir. Et ve diğer gıdalardan zengin beslenen hastalarımızın vücut direnci yükselmekte, vücut savunmaları güçlenmektedir. Böylece hastalıkları kolayca yenerek iyileşmektedirler.

Tüm bankaların kurumsal bağış ekranlarından, her hangi bir hesap numarasına gerek olmadan, internet bankacılığı aracılığı ile ödemeler + bağış adımlarını izleyerek, tek bir telefon ile veya LÖSEV’in web sayfasından kurban bağışlarınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.”

Sayfa Yükleniyor...