"Kürek çekmek mutluluk verir"

Kürek çekmenin vücuttaki tüm kas gruplarını çalıştırdığını belirten Altınboynuz Spor Kulübü Başkanı Burak Demirsaran, kürek sporunun mutluluk hormonu serotonin salgılanmasını artırarak, iç huzura katkı sağladığını söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 31.08.2016 - 15:50

"Kürek çekmek mutluluk verir"

Kürek sporunun mutluluk hormonu diye bilinen serotonin hormonunun salgılanmasını arttırdığını söyleyen Altınboynuz Spor Kulübü Başkanı Burak Demirsaran, vücuttaki tüm kas gruplarını çalıştıran bu sporun, sporcuya dik bir duruş kazandırdığını vurguladı.

Demirsaran, "İnsanlara neden kürek sporunu tavsiye ediyoruz. Öncelikle vücutlarını dengeli ve kalıcı olarak değiştirebilecekleri bir spor. Doğru bir şekilde kilo verebilecekleri, doğru bir şekilde ciğer kapasitelerini artırabilecekleri, daha dengeli bir hayat sunduğu için, insanları kürek çekmeye çağırıyoruz. Kürek çekmek mutluluk verir." diye konuştu.

"İŞ HAYATI BİRAZ DAHA KOLAY HALE GELİYOR"

Kürek sporunun bireylerdeki hırs ve kararlılık duygularını pekiştirdiğini söyleyen Demirsaran, şunları kaydetti:

"Kürek sporunun diğer sporlara nazaran farklılık gösterdiği bir konu da birlik, beraberlik duygusu… Ülkemizde ve dünyada insanlar bir şekilde iş hayatının içerisindeler ve iş hayatında çeşitli zorluklar yaşıyorlar. Kürek sporunun iş hayatına katkısı bu yönde biraz farklı. Ekip ruhunun, dayanışma gücünün, birlik beraberliğin orantılı bir şekilde artırılabildiği sporlardan bir tanesi. Örneklemek gerekirse, suyun üzerinde beraber kürek çekmek zorundayız, beraber mücadele etmek zorundayız. Teknenin sürat kazanması için küreklerin aynı anda suya girip çıkması lazım.

"İYİ BİR FİZİK İÇİN KÜREK SPORUNU TERCİH EDEBİLİRSİNİZ"

Mutlu ve disiplinli bir yaşam için kürek sporunu öneren Burak Demirsaran, "Tüm hayatınızı belli seviyeye çekebilmek, mutlu olabilmek, iyi bir fizik sahibi olabilmek ve dengeli yürüyebilmek için kürek sporunu tercih edebilirsiniz. Kürek sporu size bunları zaman içinde kazandıracaktır. Bu sporu yaptığınız sürece vücudun size salgıladığı mutluluk hormonu sürekli devam edecektir. İç huzurunuza katkı sağlayacaktır. Bunun etkisiyle hayatı çok daha başka görmeye başlayacaksınız. İşlerden korkmadan daha fazla üzerilerine giderek bir sürü probleminizi çözmeye başlayacaksınız." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...