Lazerle tedavi yatağa mahkum etti

Gaziantep'te özel bir hastanede yapılan lazerle bel fıtığı tedavisi 20 kişiyi yatağa mahkûm etti. Hastalardan 11'i dava açtı. Sağlık Bakanlığı olayı soruşturuyor.

NTV Haber 10.04.2012 - 11:09

Lazerle tedavi yatağa mahkum etti

Gaziantep'te özel bir hastanede yapılan bel fıtığı ameliyatları, 20 hastanın hayatını kararttı. Hastanede ocak ayı boyunca lazer ile yapılan bel fıtığı ameliyatlarında, hastaların sinir ve kemik dokularının yandığı tespit edildi.

Hasta ve hasta yakınlarına yapılan açıklamada, cihaz bozuk olduğu için tedavi sırasında fazla ışın kullanıldığı söylendi.

Ayrıca iddiaya göre hastane olayı örtbas etmek için hastaları bir ay süreyle taburcu etmedi.

Yanlış tedavi mağdurlarından biri olan 22 yaşındaki Mehmet Kızgın, bacağında hafif ağrı ve uyuşma şikâyetiyle gittiği hastaneden yatağa bağlı olarak çıktı.

Mehmet Kızgın yaşadıklarını, “Doktor bana, ‘Sana bir kıyak yapayım, lazer tedavisi yapayım, fıtığını küçülteyim’ dedi. O tedaviden sonra belimde şiddetli şekilde kramp ve ağrı oldu, yataktan kalkamıyorum” sözleriyle anlattı.

Mehmet Kızgın, lazer tedavisi sonrası iki kez fıtık ameliyatı oldu. “Antibiyotik tedavisi bir yıl sürecekmiş ağrılarınız olur diyorlar, bazıları ömür boyu olacağını da söylüyor ama inşallah öyle bir şeyi olmaz” diyen Kızgın, üniversite eğitimine de ara vermek zorunda kaldı.

Mehmet Kızgın’ın annesi Dursun Kızgın ise tepkisini,“Doktor bize ‘hiçbir şey olmaz’ dedi, biz de yaptırdık sonra yatağa düştü, o gün bugündür yatakta” sözleriyle dile getirdi.

Sağlık Bakanlığı’nın görevlendirdiği 3 kişilik heyet olayla ilgili inceleme yapıyor. 11 hasta hastaneyle ilgili dava açtı. Olayla ilgili adli soruşturma ise devam ediyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...