Lekelerden kurtulmanın tam zamanı

Güneş, sivilce, ilerleyen yaş gibi etkenlerden kaynaklanabilen cilt lekeleri kadınlar kadar erkeklerin de canını sıkıyor. Uzmanlar ise lekelerden ışık peelingi ile kurtulmanın mümkün olduğunu söylüyor.

Haberler 23.12.2013 - 10:05

Lekelerden kurtulmanın tam zamanı

Lekelerde ve cilt canlandırma amaçlı uygulanan ışık peelingi; güneş, hamilelik, sivilce lekeleri, pigmentasyon benekleri, melazma ve yaşlılık gibi cilt problemlerinde kullanılıyor.

Yöntem ile lekelerden tek seansta kurtulmanın mümkün olduğunu ifade eden Uzman Estetisyen Pervin Dinçer, özellikle tedavisi zor olan ve çok rastlanan melazma lekelerinde iyi sonuçlar alındığını söylüyor. Işık peelingi diğer peelingler gibi yaz aylarında ve hamilelerde uygulanmıyor. Cilt lekelerinden kurtulmak isteyenler için kış mevsiminin en iyi dönem olduğunu vurgulayan Dinçer, “Orta derinlikte etki eden ışık peelinginin uygulama protokolü, ciltteki melanin dağılımını homojen hale getirmek üzerine kurulu” diyor.

Işık peelinginin lekelerdeki etkisinin yanı sıra cilde parlaklık ve aydınlık sağladığını da sözlerine ekleyen Dinçer, uygulamaya cilt temizliğinin ardından başlandığını ve 10-15 dakika kadar sürdüğünü söylüyor.

Dinçer’e göre yöntemin herhangi bir komplikasyon riski yok ve kişinin sosyal hayatını etkileyecek bir durum oluşturmadığından tercih edilirliği yüksek. Işık peelinginin çok hassas ciltlerde bile güvenle uygulanabildiğini dile getiren Dinçer, tedavi sürecinde dikkat edilmesi gereken iki önemli nokta olduğunu vurguluyor: “Birincisi uygulama sonrası işlem yapılan bölgeyi 8 saat yıkamamak, ikincisi ise uzman tarafından verilen destekleyici ev ürünlerini, uzmanın belirttiği süre zarfında kullanmak.”

Sayfa Yükleniyor...