Lösemi hastası çocuklar için ördüler (400 kadın ördü, LÖSEV’e bağışladı)

Soğuk kış günlerinde, lösemi hastası çocuklar üşümesin diye iç ısıtan bir proje hayata geçti. Küçükçekmece Belediyesi Hünerli Eller Çarşısında atölyelere katılan 400 kadın, çocuklar için atkı, bere, eldiven ve çorap ördü.

Haberler - NTV Haber 28.12.2018 - 12:10

Lösemi hastası çocuklar için ördüler (400 kadın ördü, LÖSEV’e bağışladı)

400 kadın, şişlerini, tığlarını, yünlerini aldılar, 20 gün boyunca lösemi hastası çocuklar ısınsın diye örgü ördüler. Hazırladıkları paketleri lösemi hastası çocuklar evine bağışladılar.

Kadınlar, Küçükçekmece Belediyesi Hünerli Eller Çarşısında, lösemi hastası çocuklar için atkı, bere, çorap ve eldiven ördü.

Örgülerin LÖSEV Emek Atölyesine bağışlandığını söyleyen Hünerli Eller Çarşısı Koordinatörü Gülsüm Özalp, “20 gün içerisinde gördüğünüz gibi elliye yakın çanta ve koliyle birlikte biz LÖSEV’e geldik. Çok nitelikli olduğunu düşündüğümüz eldiven, atkı, amigurumi, çorap ve benzeri birçok örgüyü LÖSEV yararına bağış yapmak istedik. Yaklaşık 400 kadın, çok soğuk hava koşullarında, çok sıcak bir atmosferde bu örgüleri meydana çıkardı” dedi.  

Gönüllü Hürriyet Ceylan ise, “Hünerli Eller Çarşısında bulunmak ayrı bir keyif. Böyle bir iş yapmak çok daha keyifli. Hepsinin bir an evvel sağlığına kavuşmasını istiyorum. Hepimiz,  o mutluluğu yaşamak istiyoruz” diye konuştu.

Hazırlanan ürünler, lösemi hastası çocuklara ulaştırılacak.

VİDEO: İLİK NAKLİ NASIL YAPILIR?

Sayfa Yükleniyor...