Her Şey Bir Gülücük İçin Derneği’nin 1997 yılında, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yatan lösemi ve kanser hastası çocukların ve ailelerinin acılarını unutturmaya çalışmak ve onları neşelendirmek amacıyla başlattığı ziyaretler, farklı illerde sürüyor.

Adana'da da 2000 yılından beri devam eden uygulama kapsamında her hafta Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Çocuk Onkoloji ve Hematoloji Bölümü'ndeki çocuklarla bir araya gelen gönüllüler, çocukların kısa süre de olsa hastalıklarını unutmalarına yardımcı oluyor.

Aralarında yabancı öğrencilerin de bulunduğu dernek gönüllüsü bir grup, lösemi hastası çocuklar için eğlence düzenledi. Etkinlikten mutlu olduğu gözlerinden belli olan çocuklar, kısa süre de olsa hastalıklarını unuttu.

''ÇOCUKLARI EĞLENDİRMEYE ÇALIŞIYORUZ''
Dernek gönüllüsü Murat Apaydın, her hafta lösemi hastası çocukları ziyaret ettiklerini belirterek şunları söyledi: ''Burada lösemili çocuklara çeşitli gösteriler yapıp, oyunlar oynayarak, eğlendirmeye çalışıyoruz. Hastane ortamında çocuklar kendilerini çok kötü hissediyorlar. Düzenlediğimiz 'eğlence terapilerinin' lösemili çocukların iyileşmesine katkı sağladığını düşünüyoruz. Etkinliklerimizde çocuklarla gitar çalıyor, balonlarla şekiller yapıyor, oyunca dağıtıyor ve resimler yapıyoruz.''