Lösemi hastası minik Bora yardım bekliyor

Bolu'da yaşayan ve dört yıldır ilaç tedavisi gören 7 yaşındaki lösemi hastası Bora Bektaş'ın, uzun uğraşlar sonucu Almanya'da bulunan uygun iliğin kendisine nakli için 45 bin avroya ihtiyacı var.

Haberler 20.08.2010 - 17:31

Lösemi hastası minik Bora yardım bekliyor

Betül Bektaş, oğlu Bora'nın 4 yıldır ilaç tedavisi gördüğünü, uzun bir süredir uygun iliğin bulunmasını beklediklerini söyledi.

Uzun bekleyişin ardından Almanya'dan uygun ilik bulunduğunu ve naklin Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde gerçekleşebileceğini belirten Bektaş, ''Ancak nakil için 45 bin avro gerektiğini öğrendiğimizde elimiz kolumuz bağlandı. Eşim TIR şoförü. Aldığı maaşla bu bedeli ödememiz mümkün değil. Hayırseverlerin çocuğuma yardım elini uzatmalarını istiyorum'' diye konuştu.

Bora'ya uygun iliğin nakli için ciddi miktarda paraya ihtiyaç olduğunu belirten Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da Bora Bektaş'ın evini ziyaret etti.

Bora'nın tedavi giderlerinin babasının maaşıyla karşılanması imkanı bulunmadığını söyleyen Yılmaz, ''Biz bu ziyaretimiz sonrası devletin yapabileceği yardımları öğrenmeye çalışacağız. Diğer taraftan da hayırsever Bolulu vatandaşlarımızın yardımlarını bekleyeceğiz. Belediye olarak gücümüz yettiğince minik Bora'nın yanında olacağız'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...