Lösemiyi yendi, doktor olmak istiyor

Lösemiyi yenen 11 yaşındaki Ahmet Ünal Yardımcı’nın hayali iyi bir doktor olmak. 4 yıllık lösemi tedavisinden başarıyla çıkan minik Ahmet, kendisini yeniden hayata döndüren hekimler gibi şifa dağıtmak istiyor.

Anadolu Ajansı 05.11.2018 - 14:25

Lösemiyi yendi, doktor olmak istiyor

Eskişehir'de yaşayan ve 2,5 yaşındayken lösemi teşhisi konulan Ahmet Ünal Yardımcı'nın hayatının ilk dönemleri neredeyse hastanede geçti. Tedavisinin ilk günlerinde saçları dökülen, doktorların "yüzde 25 yaşama şansı var" dediği Yardımcı, 7 aylık kemoterapiye olumlu yanıt verdi.

Tedavisi boyunca yanından ayırmadığı oyuncak bebeğine de bir doktorun hastasını iyileştirir gibi yaklaşan Yardımcı, 4 yıl sonra lösemiyi yenerek okula başladı. Artık arkadaşları ve kardeşi Ramazan'la dilediği gibi oyunlar oynayan 5'inci sınıf öğrencisi Ahmet Ünal, tıp fakültesini kazanarak doktor olmayı hedefliyor.

"AHMET ÇOK HAYAT DOLU BİR ÇOCUK"

Anne Hicran Yardımcı, “Ahmet hayat dolu bir çocuk. Hastane evimiz gibi oldu. O dönemde LÖSEV ile tanıştık. Bizim yanımızda oldular. 7 ay sonra Ahmet kemoterapiden etkilendi ve adeta öldü. Hiçbir şekilde tepki vermiyordu. Cihaza bağlı yaşıyordu ancak biz umudumuzu hiç kaybetmedik" dedi.

"DOKTOR OLUNCA LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA YARDIMCI OLACAĞIM"

Ahmet Ünal Yardımcı, hastalığı atlattıktan sonra okula başlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Arkadaşlarıyla oyunlar oynamanın ve gezmenin kendisine mutluluk verdiğini anlatan Yardımcı, "Derslerimde başarılıyım. Ortaokul bitirdikten sonra iyi bir liseyi kazanmak istiyorum. Tıp fakültesini kazanıp bitirdikten sonra iyi bir doktor olmayı hedefliyorum. Doktor olduktan sonra aileme ve benim gibi lösemi hastası çocuklara yardımcı olmak istiyorum. Lösemili yoksul çocukların yanında olarak onlara yardım edeceğim. Doktor olursam hastalara yardımcı olacağım" ifadesini kullandı.

VİDEO: LÖSEMİ ARTIK ÖLÜMCÜL DEĞİL

Sayfa Yükleniyor...